Nihal Bengisu Karaca'dan flaş açıklama! 'Ben mahallesizler mahallesindenim'

HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programında önemli açıklamalarda bulundu. Karaca mahallesizler mahallesinden olduğunu belirterek, 'Böyle söyleyince acıklı bir Türk filmi gibi duruyor ama öyle değil. Çünkü sanıldığı kadar azınlık değiliz. Bugün hiç hafife alınmayacak kadar kalabalığız aslında. Sadece aramızda organik bağ yok.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına konuk oldu. Soruları cevaplayan ünlü gazeteci önemli açıklamalarda bulundu.

MAHALLESİZLER MAHALLESİNDENİM

Karaca programda şu ifadeleri kullandı:

"Ben aslında mahallesizler mahallesindenim. Böyle söyleyince acıklı bir Türk filmi gibi duruyor olabilir ama öyle değil. Sanıldığı kadar da azınlık değiliz.Bu ailenin içerisinde CHP'li bir aileye sahip olup ya biz başta başörtülü kadınlar olmak üzere iş yerinde kapıyı kilitleyip namaz kılan adamlar da dahil olmak üzere bu kesime çok büyük haksızlıklar ettik, eziyet ettik diyen CHP kökenli insanlar var bu ailede. Milliyetçi olup memleketini sevmek bir köye temiz içme suyu götürmektir nameler okumak değildir diyen, bunun farkındalığına varmış bir ülkeyi, vatanı, milleti sevmenin temiz su götürmek halka, çocukların ayaklarına çizme almak ve bu ülkenin dağını, ormanını korumak zırt pırt ağaç kesmenin önüne geçmek olduğunun farkında olan milliyetçiler var. Aynı zamanda yapılan haksızlıklara ya bir dakika dur diyebilmek için gerektiğinde seçim yenilendiğinde 2019'da İmamoğlu'na 800 bin oy farkı attıracak şekilde sandığa giden muhafazakarlar var. Kendi çocuğunu, gençlerin halini izleyip onların nasıl İslam'a karşı tavır aldıklarını görüp dindarlığın kamusal görünümleri üzerine kafa yoran ve dinin sivil toplumu yok etmek toplumdan gelen itirazları boğmak için araçsallaştırılmasına itiraz eden entelektüel dindarlar var. Ötekinin değerlerine saygılı yüz binlerce mimar, mühendis, hakim var. Yani mahallesizler mahallesi bugün hiç hafife alınmayacak kadar kalabalık aslında. Sadece aralarında organik bağ yok."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN