CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in genel başkanlığa adaylığını resmen ilan etmesi ardından yorumlar da peş peşe geliyor. Gazeteci Nevşin Mengü de Özel'in açıklaması esnasında bir değerlendirmede bulunarak isim vermeden konuşma metnini eleştirdi.

TAG CEO'su Öktem'den tehdit edilen fiziksel engelli TAG sürücüsüne ziyaret TAG CEO'su Öktem'den tehdit edilen fiziksel engelli TAG sürücüsüne ziyaret

Mengü sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Özgür Özel'in konuşmasının etkili olmadığını, konuşma metni değil okuma metni özelliğinde olduğunu işaret etti.

Nevşin Mengü'nün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Siyasetçiler için hatırlatma: konuşma için hazırlanan metin ve okumak için hazırlanan metin iki farklı şey. Roman girişi gibi hazırlanmış metinler, dinleyici de istenilen etkiyi bırakmıyor. Bir dergide yayınlanınca hevesle okunacak yazılar, iyi konuşma metni demek değildir. Konuşma metni yazmayı, ve önündeki kağıttan okumamayı siyasetçilerin öğrenmesi gerekiyor" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Gazeteci Mengü'nün canlı youtube videosunu da "CHP'de kimseyi heyecanlandırmayan yarış; Özgür Özel" başlığı ile açması dikkat çekti.