Gazeteci Nevşin Mengü Youtube üzerinden yüklediği videolarla gündeme dair açıklamalarda bulundu. Pek çok konuya değinen Mengü'nün LGBT açıklaması dikkat çekti.

Mengü, ODTÜ'de LGBT bayrağı açan öğrencinin yuhalandığı bir videoyu göstererek şu yorumda bulundu:

LGBT BİREYLERİNİN İNSAN HAKLARINI SAVUNUYORLAR

"Orada trans bayrağı açan öğrenciler, kendileri trans oldukları için değil trans bireylerin ve LGBT bireylerinin de insan haklarını savundukları için o bayrağı taşıyorlar. Bir grubun insan haklarını savunmak için o gruptan olmanıza gerek yok. Fakat şimdi öyle bir şeriat fest ortamına düştük ki malum RTÜK bu özel platformlardır, Netflix'tir, Disney'dir falan aile değerlerine, toplum değerlerine bilmem ne aykırı içerikler gösteriyor diye ceza kesti."

Selçuk Bayraktar'dan 'Siyasete girecek misin?' sorusuna bomba cevap! Selçuk Bayraktar'dan 'Siyasete girecek misin?' sorusuna bomba cevap!

Mengü Ersin Çelik adlı kullanıcının Twitter hesabından söz konusu dijital bir içerik hakkında paylaştığı yukarıdaki Tweetini göstererek şu yorumda bulundu:

KUZEY KORE'NİN İSLAMCI VERSİYONU

"Bu Ersin Çelik, yazar mı kanaat önderi mi neyse acayip bunlar kampanya başlatıyorlar her şeyi yasaklatıyorlar. Bunlar baya baya Rusya'daki gibi bir yasa çıkmasını istiyorlar. İşte LGBT bireyi  ise hapse atılsın. Dostum izlemezsin, izleme. Kaldı ki bunun çocuk  ayarı var. Çocuğa izletmezsin, TRT açmadı mı Tabi diye platform onu al, bunu alma o zaman. Kimse izlemesin, herkes bizim gibi olacak, üniversite mezuniyet töreni bizim istediğimiz gibi olacak, herkes muhafazakar dizi izleyecek, herkes kafası yanana kadar garip TRT komplo teorist dizisi, Osmanlı dizisi izleyecek. Hiç başka bir şey görmesin herkes bizim gibi olsun. Tam bir Kuzey Kore stili İslamcı versiyonunun dayatılması."