Gazeteci Nevşin Mengü, Youtube kanalından bir açıklama yaptı. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Roma gezisine katılan “gazeteciler” gündem olunca, eleştirilere cevap veren Nevşin Mengü masrafları İBB'nin ödediğini itiraf etti.  

Fatih Portakal'dan emekli maaşı açıklaması! "Alacağınız para üç aşağı beş yukarı belli" Fatih Portakal'dan emekli maaşı açıklaması! "Alacağınız para üç aşağı beş yukarı belli"

Nevşin Mengü, “Herkes kendi parasını ödesin, derseniz, tahmin ediyorsunuz ki bizim kendi cebimizden böyle bir şey yapmamız, hangi siyasinin uçağına biniyorsak onun parasını biz ödeyelim, o bizim boyumuzu katbekat aşıyor. Ha ama sağ olun sizin destekleriniz sayesinde biz de tabii ki Reuters büyüklüğüne CNN International büyüklüğüne gelirsek hiç merak etmeyin… Ay önce ben öderim. Yani anlatabiliyor muyum? Hatta söz olmasın, onun uçağına bindi demesinler diye kendimiz uçak tutar gideriz. Yani mesele o değil. Fakat şu anda Türkiye'de o noktada değiliz” dedi. 

Söz konusu geziye Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, Ruşen Çakır, Barış Pehlivan ve Ertuğrul Özkök gibi isimler katılmış, toplam 45 gazeteci Roma’ya götürülmüş, geceliği 45 bin lira ile 98 bin lira arasında olan Parco Dei Principi Grande Hotel & Spa’da konaklanmıştı.

Editör: Hatice Kübra