Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ‘uygunsuz kıyafet’ krizi ile ilgili yorum! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den ‘uygunsuz kıyafet’ krizi ile ilgili yorum!

Köpeklerin sahiplendirilmesi için belli bir süre verilmesi, bu sürenin sonunda sahiplendirilmeyen hayvanların uyutulması önerisinin gündeme geldiği öğrenildi. Kulis bilgisiyle beraber sokak köpeklerinin 'uyutulmasına' ilişkin tartışmalar alevlenirken gazeteci Nevşin Mengü'den de konuya ilişkin yorum geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nevşin Mengü, ''Sokak hayvanlarına bakış politik bir mesele. Sokak hayvanlarının öldürülmesi kampanyası yapanların İslamcı sağ ve aşırı sağdan çıkması da tesadüf değil'' dedi.

Mengü paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı: ''Kendileri gibi olmayan her şeyden korkan, nefret eden; anlayamadığı, tanımadığı her şeyin yok olması gerektiğini düşünenler katliam istiyor. Sokak köpekleri öldürülsün diyenlerle kafasına ters gelen herkese vatan haini diyenler aynı kişiler: Benim gibi değil demek ki ölmeli. Benim gibi davranmıyor demek ki hain.''

Editör: Nigar Topcu