ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ve Gazeteci Nagehan Alçı arasında gerilim devam ediyor. Daha önce Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından Sinan Oğan ve Ümit Özdağ hakkında bomba iddialarda bulunmuştu. Sinan Oğan ise bu iddilara yanıt vermişti. Oğan'ın yanıtına bu seferde Alçı yanıt verdi. İşte detaylar...

Ne olmuştu:

Ahmet Davutoğlu'ndan seçim sonuçlarına dair açıklama Ahmet Davutoğlu'ndan seçim sonuçlarına dair açıklama

Alçı, "2 aşırı-sağcı siyasetçi Ümit Özdağ-Sinan Ogan, alenen aralarında bilinçli rol paylaşımı yaparak bir yandan Cumhur İttifakı’nı diğer yandan Millet İttifakı’nı esir etme projesi içindeler. Özdağ ve Ogan resmen danışıklı dövüş yapıyor… Yüzde 5 oy ile, Yüzde 95 insanı kilitliyorlar" dedi.

Bu sözler üzerine ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, bu paylaşımı alıntılayarak cevap verdi.

SİNAN OĞAN: UZUN LAFIN KISASI, PLANA SADIK KAL

Oğan, "Nagehan hanım, öncelikle tanımlamanızı doğru yapın lütfen. Bizler Türk milliyetçisi insanlarız. Türk milliyetçiliği her türlü aşırılığı reddeder. İkinci olarak da biz Cumhur ittifakıyla ilkeler bazında bir birliktelik kurduk. Bu ilkeler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de temel ilkeleridir. Bundan neden rahatsız oldunuz? Kimsenin kimseyi esir aldığı falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!" dedi.

Nagehan Alçı, Sinan Oğan'ın paylaşımını alıntılayarak cevap verdi.

NAGEHAN ALÇI: BU İKİ PLAN DA TÜRKİYE'NİN HAYRINA DEĞİL

Alçı, "Sinan Bey, siz İlham Aliyev’in planına sadık kalıp Tayyip Erdoğan’ı desteklediniz. Kemal Kılıçdaroğlu da 15 Mayıs sabahından beri Ümit Özdağ’ın planına sadık kalıp aşırı-sağcı propaganda yapıyor. Bu iki plan da Türkiye’nin hayrına değil. Bu planlarda özgürlük yok, demokrasi yok.." dedi.