Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depreminin neden olabileceği tehlikelere dikkati çekti. Özellikle şehrin içme suyu ihtiyacını karşılayan barajlarla ilgili önemli uyarılarda ve eleştirilerde bulunan Prof. Dr. Görür, "İSKİ’nin barajlarında ben de görev yaptım. 14 tane barajın, 7'si çok tehlikeli. Yani bu depremi çıkarır veya çıkarmaz" dedi. 

"Raflar proje dolu ama İstanbul depreme hazır değil"
Prof. Dr. Görür, "Sürekli proje, proje... Bütün raflar proje doldu. Eminim dünyada en fazla deprem hazırlık projesi yapan ülke Türkiye'dir. İstanbul depreme hazır değil. Yapılması gerekenlerin yanında daha az" eleştirisini yaptı.

Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var

"Deprem sonrası atık tehlikesi"
Belediyeler ve hükümetin koordineli bir şekilde çalışması gerektiğine dikkati çeken Prof. Dr. Görür'ün diğer bir uyarısı da depremden sonra ortaya çıkacak atıklarla ilgili oldu.

Prof. Dr. Görür, "İstanbul'da en az 100 milyon ton atık çıkar. Bunun içinde asbest de dahil, parlayıcı, patlayıcı, toksin, kimyevi maddelerin hepsi olur. Bunları şimdiden, uluslararası yöntemlere göre nasıl bertaraf edeceğiz? Nasıl bunları ortadan kaldıracağız? Nasıl geri dönüşüme tabii tutacağınızın planlanması lazım” dedi.