Naci Görür'den flaş açıklama : Artık bu ülkede...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ev sahipliğinde bugün yapılan toplantıya katılan yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür katıldığı toplantıda deprem ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. İşte o açıklama...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan toplantıya katılan yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür toplantıda aldığı bir kararı açıkladı.

İşte Görür'ün o kararı;

Artık bu ülkede fay tartışmayacağım

Ben kişisel olarak bir karar aldım. Artık bu ülkede fay tartışmayacağım. Deprem nerede olacak, niye olacak, nasıl olacak; orada kaç oldu, burada kaç oldu; bunu tartışmayalım da diyorum. Deprem mekanizması bu ülkede 13 milyon sene önce başladı ve daha milyonlarca sene devam edecek. Halkı da jeolog yapmak gibi bir niyetimiz yok, gereği de yok. Jeofizikçi yapmaya da gerek yok. Depremleri durdurma gibi bir lüksümüz de yok. Depremleri gerçek olarak algılayıp siyasetçisi, yöneticisi ve halkıyla; artık bu bence zaman kaybı olan fay tartışmalarını bir tarafa bırakıp; gelecek depremde yıkılmamak için, on binlerce insanımızı kaybetmemek için bu tartışmayı bırakıp; depremde yıkılmamak ve canlarımızı kaybetmemek için deprem dirençli kentler nasıl oluştururuz, onu tartışalım. Bütün gücümüzü ona verelim.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN