Naci Görür'den dikkat çeken uyarı! 7,4 büyüklüğünde bekleniyor...

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den canlı yayında dikkat çeken bir açıklama daha. Görür, iki bölgede 7,4 büyüklüğünde bir deprem beklediğini belirtti. İşte Naci Görür'ün o açıklamaları...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Prof. Dr. Naci Görür katıldığı bir canlı yayın programında deprem ile ilgili açıklamalar yaptı. Görür, iki bölgeyi 7,4 şiddetinde deprem olabilir diyerek uyardı.

İşte Görür'ün açıklamalar;

"Çorum tam Kuzey Anadolu fay hattının üzerinde. Bu kuşağın tamamı, Türkiye’nin tamamı, hatta dünyanın en aktif büyük depremler oluşturabilen kuşağı içerisinde. Bu kuşak aşağı yukarı Bingöl-Karlıova’dan çok büyük ölçüde Marmara Denizi’ne kadar enerjisini tüketti. Büyük deprem üretme enerjisini boşalttı.

İki bölgeyi uyardı

Şimdi Marmara’yı bekliyoruz. Bir de Erzincan ile Karlıova arasındaki bu kesimi bekliyoruz. Burada Pülümür’ün olduğu yerde aşağı yukarı 7.4 büyüklüğünde belki deprem olabilir. Yedisu fayı üzerinde. Bunu zaten hep söylüyoruz.

Tunceli-Pülümür 7.4 büyüklüğünde deprem olabilir. Burada en son deprem 1794’te. Dolayısıyla epey zaman geçti. Erzincan depremi buraya muhtemelen enerji de transfer etmiş olabilir. Bu Doğu Anadolu fayındaki hareketler de belli ölçüde burayı biraz etkilemiş olabilir. Endişe ettiğimiz yerlerden biri bu."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN