Geçen Haziran ayında birbirlerine meydan okuyan teknoloji milyarderleri Elon Musk ve Mark Zuckerberg’ün dövüşü dünya tarafından merakla bekleniyor. Dövüşün nerede yapılacağı ve tarihi henüz belli olmazken son olarak İtalya'nın ev sahipliği yapma ihtimali ortaya çıkmıştı. İkilinin "kafes dövüşü" ile ilgili AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank'tan "Er Meydanı" meydanı teklifi geldi.

Mustafa Varank, sosyal medya hesabı üzerinden iki teknoloji liderine teklifte bulundu. Twitter hesabından paylaşım yapan Varank, yağlı güreşten bahsederek Musk ve Zuckerberg'ü Türkiye'ye davet etti. Varank, güreş resmi bulunan paylaşımına İngilizce olarak "Ülkemizde yağlı güreş, hesapları halletmenin barışçıl bir yolu olarak yer bulmaktadır. Sizleri, bu işi hakkıyla yapmak için Türkiye'ye; 'Er Meydanı'na davet ediyoruz." notunu düştü.

NE OLMUŞTU

Musk sahibi olduğu X’te (Twitter) dövüşme istekleriyle ilgili süreci anlatırken şu açıklamayı yapmıştı: Aslında ben dövüş konusunda sadece şaka yapmıştım. Zuckerberg ‘Yer söyle geliyorum’ deyince Roma’daki antik Kolezyum’u söyledim. Ama Zuckerberg bunu reddetti. ‘Evinde dövüşelim’ dedim, şehir dışında olduğunu öne sürdü. Beni dövüşten kaçmakla suçluyor ama asıl kaçan kendisi. Çünkü döveceğimi biliyor.

Editör: Nigar Topcu