Zafer Partili o yöneticiden hodri meydan: Gelsinler, beni de alsınlar Zafer Partili o yöneticiden hodri meydan: Gelsinler, beni de alsınlar

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül,  İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mustafa Sarıgül, CHP genel başkanlığı yarışıyla ilgili,  Özgür Özel'e başarılar diledi ve "Cumhuriyet Halk Partisi demokratik bir partidir." dedi.

"DEMOKRATİK HAKLARINI KULLANIYORLAR"

"Her Cumhuriyet Halk Partisi üyesinin genel başkanlığa aday olma hakkı vardır." diye konuşan Sarıgül, şöyle devam etti:

"Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir demokrasi anlayışıyla her iki genel başkan adayı arkadaşa da genel merkezimizin kapılarını açmıştır. Her iki genel başkan adayı da genel merkezde açıklamalarını yapmış, demokratik haklarını kullanmışlardır. Sayın Özgür Özel de, sayın Öymen de demokratik haklarını kullanıyorlar. Böyle bir yarışa giriyorlar. Kendilerine başarılar dilerim. Bundan sonra artık kurultay delegeleri konuşacak. Bundan sonra özellikle köylerinde, mahallelerinde, ilçelerinde, illerinde seçilen kurultay delegeleri Cumhuriyet Halk Partimizin gelişmesi, güçlenmesi, Cumhuriyet Halk Partimizin ülkemizi ileri demokratik, medeni ülkeler seviyesine taşıması için kurultay delegeleri en doğru kararı verecektir."

"SAYIN KILIÇDAROĞLU TARLADA, FABRİKADA ÜRETİM, KAMUDA DÜRÜST YÖNETİM DİYEN BİR GENEL BAŞKANDIR"

Sarıgül, CHP'nin Kemal Kılıçdaroğlu'na ihtiyacı olduğunu belirterek, "Ben Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanlığında, genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarlada üretim, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen bir genel başkandır. Liyakate önem veren bir genel başkandır. Hakka, hukuka ve adalete önem veren bir genel başkandır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu son yaptığı çalışmalarla ayrıştıran değil bütünleştiren olmuştur. Siyasi hayatında hiçbir araya gelmeyecek olan partileri bir araya getirmiş ve kardeşlik hukukunu en iyi şekilde sağlamıştır. Helalleşmeyi en iyi şekilde sağlamıştır. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin son 50 yılında görev alan bir arkadaşınız olarak her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partimizin şu anda Kemal Kılıçdaroğlu'na ihtiyacı olduğuna inanıyor." ifadelerini kullandı.