Ekonomideki gidişat halkın belini her geçen gün biraz daha bükerken  Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi ( BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den dikkat çeken bir tepki geldi.

Dün basına yansıyan Credit Suisse Türkiye ekonomik raporuna şaşkınlığını gizleyemeyen Destici, Türkiye ekonomisi hakkındaki verilerin doğru olup olmadığını sorguladı.

Veriler doğru ise iktidarı acilen adım atmaya çağıran Destici, zenginle fakirden vergilerin aynı oranda mı toplanıp toplanmadığını sordu.

Destici'ye gelen tepkiler arasından "Günaydın Destici" mesajı dikkat çekti.

Sosyal medyadan paylaşım yapan Mustafa Destici şunları yazdı:

"Aşağıdaki haber doğru ise acilen ve mutlaka gelir dağılımını düzenleyici adımlar atılmalı. Yok değilse açıklama yapılmalı. Bir de vergiler de aynı oranda mı toplanıyor bu da açıklanmalı. 'Credit Suisse raporuna göre; Türkiye’de en zengin yüzde 5’in serveti kalan yüzde 95’in toplamından fazla. Türkiye’de nüfusun en zengin yüzde 1’inin toplam servetten aldığı pay yüzde 39,5. Bu oran, nüfusun yüzde 90’lık kesimi için sadece yüzde 30,2. Nüfusun en zengin yüzde 5’lik kesimi toplam servetten yüzde 59,2 pay alırken, nüfusun yüzde 95’lik kesiminin aldığı pay sadece yüzde 40,8."

Editör: Nigar Topcu