Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, gazetecilerle bir araya geldiği Eskişehir'de, 2024 yerel seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Destici, İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı'na katılmasını istediklerini belirtti. Yerel seçimlere sınırlı kalmayacağını söyleyen Destici, Türk devletinin güçlenmesi, ülkenin bütünlüğünün korunması ve Türkiye'nin gelişmesi için milli ve manevi değerlere önem veren herkesin bir araya gelmesinin arzulandığını vurguladı.

'İYİ PARTİ'NİN CUMHUR'DA YER ALMASINI İSTERİZ'

Destici şunları kaydetti:

Cem Toker'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD gezisine eleştiri: Tam bir hikâye Cem Toker'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD gezisine eleştiri: Tam bir hikâye

"Biz elbette ki İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını arzu ederiz. Bu sadece yerel seçimlere mahsus bir şey değil.

Biz, Türk devletinin varlığını daha güçlü bir şekilde devam ettirmesi, ülkenin bütünlüğünün muhafazası ve Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi, milletin kardeşliği açısından milli, manevi hassasiyetleri yüksek olan, devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milleti önceleyen herkesin bir araya gelmesini arzu ediyoruz"