Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici canlı yayında gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. HÜDA PAR'ın Cumhur İttifakı'na katılması hakkında konuşan Destici 'HDP eşittir HÜDA PAR değildir. HÜDA PAR'ın şu anda bir terör örgütüyle ilgili bağlantısı yoktur' açıklaması yaptı. 

HÜDA PAR hakkındaki görüşlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da ilettiğini söyleyen Mustafa Destici 'Muhalefetin eline koz verildi. Bu bizim milli görüşümüze uymuyor. Ben BBP olarak HÜDA PAR'la bire birde iş birliği yapmam' dedi.

Mustafa Destici'nin açıklamaları şöyle:

"HÜDA PAR'ın parti programında yazan olumsuzlara katılmıyorum ama teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece herkes fikrini söyleyebilir. Özerklik, ana dilde eğitim gibi söylemler düşünce hürriyetidir. Yeter ki bunları terör ya da şiddetle gerçekleştirmeye çalışmasınlar. Aynı HDP gibi. HDP eşittir HÜDA PAR değildir. HÜDA PAR'ın şu anda bir terör örgütüyle ilgili bağlantısı yoktur.

"BEN DOĞRU BULMUYORUM"

HÜDA PAR içerisinden bazı yöneticilerin 'Hizbullah terör örgütü değildir' söylemleri doğru değildir. Terör örgütü hangi mensuba ait olursa olsun terör örgütüdür. HÜDA PAR'ın AK Parti listelerinden seçime girmesi AK Parti'nin bileceği iş. Ben BBP olarak HÜDA PAR'la böyle bir işbirliği yapmam. Ben bunu doğru bulmadığımı sayın Cumhurbaşkanına ilettim.

"MİLLİ GÖRÜŞÜMÜZE UYMUYOR"

HÜDA PAR Cumhur İttifakı'nda değildir, sadece AK Parti listelerinden seçime giren bir partidir. HÜDA PAR'ın terörle ilişkilendirilmesine ilişkin algı yapılıyor. Muhalefetin eline koz verildi. Ne getirir ne götürür bunun hesabı yapıldı mı bilmiyorum. Bu bizim milli görüşümüze uymuyor. Dediğim gibi ben böyle bir işi bire bir yapmam"