Mustafa Destici'den Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a istifa çağrısı

Kahramanmaraş depremi sonrasında çadır satışı yaptığı ortaya çıkan Kızılay hakkında tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili tepkisini dile getiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir kez daha istifa çağrısı yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde yıkıma sebep olmuş binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Depremlerin ardından Kızılay'ın Ahbap Derneği'ne 46 milyon TL'lik çadır sattığı ortaya çıkmıştı. Bu olayla ilgili tartışmalar sürereken Cumhur İttifakı ortaklarından BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'la önceki gün bir araya gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tepkilerin odağındaki Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir kez daha istifa çağrısı yaptı. Destici, "Ben her şartta Kızılay Başkanı'nın sorumluluğunun gereğini yerine getirmesini bekliyorum" dedi.

Kınık'a istifa çağrısı yapan Cumhur İttifakı ortaklarından Destici, konuk olduğu programda yeni açıklamalarda bulundu. Destici, Kınık'a yönelik yaptığı istifa çağrısını yineleyerek, "Kızılay'ın çadır satmasını kabul edemem. Kızılay Başkanı ile görüşmedim. Ben her şartta Kızılay Başkanı'nın sorumluluğunun gereğini yerine getirmesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN