31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere geri sayım başladı. Parti adaylarının seçim çalışmaları son hız devam ederken seçimin gözbebeği İstanbul'da adaylar mitingler düzenleniyor. 

Bakan Özhaseki, 'Sıcaklıklar 30 derece üzerine çıkabilir' diyerek uyardı! Bakan Özhaseki, 'Sıcaklıklar 30 derece üzerine çıkabilir' diyerek uyardı!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Sultangazi'de düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Kurum açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

KARDEŞLERİMİZİN HAYALLERİNİ YIKTILAR

"Sultangazi'ye hiçbir iş yapmadılar. Hiçbir hizmet yapmadılar. Kardeşlerimizin hayallerini yıktılar. Beklentilerini karşılamadılar. Bu da yetmezmiş gibi bizim projelerimizi eleştiriyorlar. İş bilmez Mevcut İBB yönetimi İstanbul'un kaynaklarını kendi geleceği için harcıyor. İstanbul'un emeğini, alın terini görmezden geliyorlar. İstanbulluların sorunlarını çözmek bir yana kendi partisini dizayn etmek için 80 ilde miting miting geziyor. Balya balya paralarla fotoğraf veriyorlar. Bu balya balya paraların hesabını soracak mıyız?"

SEN 1,5 MİLYAR TL'LİK MALINI İSTANBUL'DAN NİYE SAKLIYORSUN

"Bir de bizim projelerimizi eleştiriyorlar. Biz İstanbul'da 650 bin konutu dönüştüreceğiz dediğimiz de yapılmaması gerektiğini söylüyorlar, ulaşımla ilgili o metroların yapılmaması gerektiğini söylüyorlar. Sen orada İstanbul'un parasını çarçur ederken, biz İstanbul'a 39 ilçeye 365 milyar TL'lik yatırım yapıyorduk. Biz Elazığ'da, Malatya'da afetzede kardeşimizin elinden tutarken, sen kayağa gidiyordun. Sen CHP'yi dizayn etmeye çalışırken, biz 11 il de 180 bin konutun şantiyesini başlatıyorduk. Bunlar iş bilmez. Bunlar liyakatsiz, beceriksiz. Bakınız mal beyanından sonra mallar ortaya çıktı. Mal beyanından sonra 1,5 milyar TL'lik malı ortaya çıktı. Sen malını İstanbul'dan niye saklıyorsun? Mal beyanında niye vermiyorsun? Bunlara 31 Mart'ta sandıkta cevabı vereceğiz"

GENEL BAŞKANLARI BAŞKANLIĞI KAYBEDECEK, DİĞERİ O ÇOK SEVDİĞİ TATİLE GİDECEK

"31 Mart'ta onlara sandıkta öyle bir cevap vereceğiz ki ne olduklarını şaşıracaklar. Bir de eş genel başkanları var, bizim bedelli askerlik yapan kardeşlerimizin vatan sevgisini sorgulayan. Bizim Kuran kursuna giden evlatlarımızı ortaçağ zihniyeti olarak addeden genel başkanları, genel başkanlığı kaybedecek. Diğeri de o çok sevdiği tatile gidecek. 31 Mart'ta biz İstanbul'da gereken cevabı vereceğiz. Güçlü bir şekilde vereceğiz. 31 Mart İstanbul'un bayramı olacak."

Editör: Amine Ebrar