AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, partisinin düzenlediği Tuzla mitinginde vatandaşlara hitap etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'temelini ben attım' dediği metroların tarihini paylaşan Kurum, İmamoğlu'nu emek hırsızlığı ile suçladı.

Bakan Tunç'tan tepki çeken paylaşım! İsmailağa Cemaati liderine övgü dolu başsağlığı mesajı Bakan Tunç'tan tepki çeken paylaşım! İsmailağa Cemaati liderine övgü dolu başsağlığı mesajı

Kurum'un açıklamaları şöyle:

TEMELİNİ ATTIĞIMIZ METRO HATLARINA HAFRİYAT DÖKTÜLER

 "Temelini attığımız metro hatlarına hafriyat döktüler. Başlattığımız metroları dahi bitiremediler. Bunlar yetmezmiş gibi bir de bu yalancı başkan çıkıp ne yapıyor? Rahmetli Kadir ağabey döneminde temelleri atılan metro projelerinin temelini 'ben attım' diye yalan söylüyor. Emek hırsızlığı yapıyor. Proje hırsızlığı yapıyor. İcraat hırsızlığı yapıyor. İBB'nin resmi internet sitesi bile bu beceriksiz başkanı yalanlıyor. Oradaki verileri paylaşıyorum, sıfırdan başlayıp yaptım dediği projelerin tarihlerine bir bakın. Mahmutbey-Esenyurt metro hattının başlama tarihi 21 Ağustos 2017. Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının başlama tarihi 28 Nisan 2017. Göztepe-Ataşehir metro hattının başlama tarihi 28 Nisan 2017. Demek ki neymiş, Yalan mı, yalan. Hem de kuyruklu yalan" 

TUZLA'NIN PARASI İSRAF EDİLDİ

"Trafikte 65 dakika olan ortalama yolculuk süresini 39 dakikaya düşürmeyi hedefliyoruz. 1 Nisan’dan sonra ulaşımla birlikte bir öncelikli diğer konumuz da kentsel dönüşüm olacak. Biz şehri depreme hazırlamak için 650 bin konut inşa edeceğiz derken bu projemize de karşı çıktılar. Kardeşlerim, şimdi soruyorum. 1.5 milyon konutun riskli olduğu bir şehirde 650 bin konut gereksiz olabilir mi? 650 bin konutun 300 binini KİPTAŞ dönüştürecek. 250 binini, kolaylaştırıcı dönüşüm planımızla özel sektörümüz dönüştürecek. Kentsel dönüşüme özel 100 bin konut inşa edeceğiz. Bu konutlar hiçbir şekilde satılmayacak. Evleri kentsel dönüşüme girecek vatandaşlarımıza uygun fiyatlarla kiralayacağız. Böylece hem kira fiyatlarını hem de konut fiyatlarını düşürmek için çok önemli bir adım atmış olacağız. Tuzla Hastane-Tuzla Merkez Metro Hattını hızlıca tamamlayacak sizlerin hizmetine sunacağız. Hatırlarsanız, CHP’li beceriksiz başkan, Tuzla’ya metro sözü vermişti. Tuzla metrosu için durmadan açılış törenleri düzenlediler. Önce 86 milyon euro, sonra 34 milyon euro kredi aldılar. Hani nerede? Hiçbir ilerleme yok. O para nereye gitti biliyor musunuz? Cumhuriyet Hak Partisinin kongresini dizayn ederken harcandı. O paralar kendi gelecekleri için israf edildi. Tuzla’nın parası çar çur edildi" 

Editör: Amine Ebrar