Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AK Parti'nin Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlediği "Yeniden İstanbul Mitingi"nde konuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu isim vermeden eleştiren Kurum, "Bu millet kendini unutanlara, kaybolan yıllarının hesabını sandıkta soracak." ifadelerini kullandı.

DEPREM ENDİŞESİ KALMAYACAK

Murat Kurum'un açıklamalarından öne çıkan açıklamalar:

"31 Mart'ta hep birlikte bayram yaşayacağız. Bu gün, geleceğimizin, evlatlarımızın huzur içinde yaşayacağı bir bayram olacak. Biz sizleri çok seviyoruz, iyi ki varsınız, iyi ki bizim yol arkadaşımızsınız. Rabbim hepinizden razı olsun. Sayın Cumhurbaşkanım, aziz İstanbullular, başta zatıaliniz olmak üzere bu meydana koşarak gelen gittiğimiz her yerde bizi bağrına basan kalbi, İstanbul için çarpan her bir hemşerimi sevgi ile saygı ile selamlıyorum, hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Biliyoruz ki yalnızca samimi ve gönülden kurulan hayaller gerçeğe dönüşür. Şimdi, Murat Kurum'un bir hayali var. O, bir İstanbul hayal ediyor ki deprem endişesi kalmayacak, her ev güvenli olacak. Bir İstanbul hayal ediyor ki trafik sıkıntısı sona erecek."

İSTANBUL HİÇ OLMADIĞI KADAR İHMAL EDİLDİ

"Bugün İstanbul, beceriksiz bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. Çünkü son 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin mağduru oldu! Beceriksizliğin pençesine bırakıldı! Hiç olmadığı kadar ihmal edildi.

Şehri depreme hazırlayacaklarını söylediler, ama tek bir çivi bile çakmadılar! Reklam ve algıya ayrılan bütçeyi depreme ayırmadılar! Ulaşım sorununu çözeceklerini iddia ettiler, ancak tam bir çileye dönüştürdüler! Bu saygıdeğer milletin kaynaklarını kendi partilerini ayakta tutmak için israf ettiler."

İSTANBUL'UN KAYNAKLARINI KENDİ İKBALLERİ İÇİN DAĞITTILAR

"İstanbul'un kaynaklarını, hatta yetim hakkını dahi gözetmeden kendi çıkarları için savurdular. Üstelik bunu utanmadan, sıkılmadan savundular. İsrafı sona erdirdik dediler, ama en büyük israfı yaptılar. İstanbul halkını dışladılar, hatta kadınlar arasında bile ayrımcılık yaptılar, ev hanımları ile çalışan kadınları ayırdılar."

Prof. Dr. Naci Görür uyardı! 'O bölgede olacak bir deprem sizi de etkileyecek' Prof. Dr. Naci Görür uyardı! 'O bölgede olacak bir deprem sizi de etkileyecek'

BU MİLLETİ KANDIRIP, ALDATTILAR

"Binlerce kadın emekçimizin geçim kaynaklarına dokundular, işlerine son verdiler! Verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler! 100 bin konut vaad ettiler, metro hatları, megabüsler ve HIZRAY gibi projeler sundular ama hiçbirini gerçekleştirmediler. Bu millete yalan söylediler, bu milleti kandırdılar, aldatıldık."

BU SÖZ MURAT KURUM SÖZÜDÜR

İşte bugün, tarihin, milletin ve Cumhurbaşkanımızın huzurunda söz veriyoruz! İstanbul'u kendi kaderine terk etmeyeceğiz. Milletimizin her anında yanında olacağız. Bu söz, onların verip de tutmadıkları sözlere benzemez! Bu söz, eser adamlarının sözüdür! Bu söz, sağlam adamların sözüdür, bu söz Murat Kurum'un sözüdür. Bu söz liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Recep Tayyip Erdoğan'ın sözüdür.

Editör: Mert Kaan Taş