Cumhur İttifakı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Murat Kurum, Asrın Felaketi Anma Programı'na katıldı.

AK Parti ve Yeniden Refah Partisi'nde işler karıştı: İl sorumlusundan Bülent Arınç'a sert sözler AK Parti ve Yeniden Refah Partisi'nde işler karıştı: İl sorumlusundan Bülent Arınç'a sert sözler

6 Şubat depremlerinin yıldönümünde depremzede aileleriyle bir araya gelen Kurum, konuşma yaptı.

Konuşması esnasında gözyaşlarına hakim olamayan Murat Kurum'un ifadeleri şu şekilde:

CUMHURBAŞKANIMIZ YENİ YUVALARINI TESLİM ETTİ

"Her yerde sondaj çalışması yaparak sıvılaşma alanlarını, zemin etütlerini tek tek tespit ettik. Hepsine de gittim. Havadan, karadan Cemil pilotumuzla beraber hepsini inceledik. En doğru yer neresi, nereye yapılması lazım… 3 ay bile geçmemişti. Yeni 180 bin yuvanın inşasını dualarla başlattık. İki gün önce umudumuz yeniden çiçek açtı. Cumhurbaşkanımız yeni yuvalarını afetzede kardeşlerimize teslim etti. Bu güçlü, bu büyük ulu devlet daima payidar olsun.

BİZ ELİMİZİ ORADAN ÇEKMEYECEĞİZ

Biz elimizi oradan çekmeyeceğiz. Gönlümüzü deprem bölgesinden hiçbir zaman çekmeyeceğiz. Çünkü biz samimiyiz, dertliyiz. Oradaki depremzede kardeşlerimizin neye ihtiyacı varsa biz ona koşacağız. 1 Nisan sabahı da koşacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 11 ilin yanında olacak. Hep birlikte 16 milyon İstanbulluyla beraber onlarla el ele kol kola olacağız. Tüm yüreğimle şu duayı ediyorum ki; Cenabı Allah bize, annelerimize, güzel yavrularımıza bu acıları bir daha yaşatmasın. Bizi yeni yuvalarımızın teslim edildiği bugüne ulaştıran Rabbimize sonsuz şükür ediyoruz. Bu güçlü, bu büyük ulu devlet daima payidar olsun."

Editör: Amine Ebrar