Murat Gezici'nin canlı yayında açıkladığı anket sonuçları çok şaşırttı!

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, CNN Türk canlı yayınında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin anket sonuçlarını paylaştı. Programda olanlar Zafer Partisi ve Sinan Oğan'ın anketlerdeki oy oranlarına şaşırdı. Murat Gezici'ye göre Erdoğan Kılıçdaroğlu'ndan önde..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici  CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın konuğu oldu. Yayında anket sonuçları hakkında açıklama yapan Murat Gezici'nin sözleri herkesi şaşırttı. Murat Gezici Zafer Partisi ve Sinan Oğan’ın anketlerdeki oy oranının yükseldiğini söyledi.

Gezici, yaptıkları ankette Zafer Partisi’nin oy oranın yüzde 5 ila 7 arasında, Sinan Oğan’ın oy oranının da yüzde 9 olduğunu belirtti. Gezici’nin bu açıklamasının ardından programa sunucu Hande Fırat ile konuklar arasında bulunan Melik Yiğitel’in tepkisi damga vurdu.

Sinan Oğan’da programda yaşanan o anların görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak “O an geliyor daha çok şaşıracaksınız…” yorumunda bulundu.

3 isim arasında o anlarda yaşanan ilginç diyalog şu şekilde gerçekleşti:

Murat Gezici: Zafer Partisi Ümit Özdağ’ın partisinin oy oranı da yüzde 5 ila yüzde 7 arasında değiştiğini görüyoruz.

Melik Yiğitel: Ne diyorsunuz ya!

Murat Gezici: Evet yüzde 5 ve 7 arasında değişiyor.

Hande Fırat: Gerçekten böyle çok parçalı bir seçime gidiyoruz o zaman.

Gezici: Evet! Ve Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçiminde benim gördüğüm şu an yüzde 9. Bu anket 28 Şubat’ta yapılan bir anket bu arada.

Hande Fırat: Yüzde kaç dediniz!

Gezici: Yüzde 9 civarında cumhurbaşkanlığında oy alabilir.

Melik Yiğitel: İkinci tura mı kalıyor o zaman, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura gider.

Gezici: Ben seçimin ikinci tura kalacağını ön görüyorum. Ben en kilit partiyi Memleket Partisi ve Zafer Partisi olarak görüyorum.

GEZİCİ: “ERDOĞAN’I DA KEMAL BEY’İN ÖNÜNDE GÖRÜYORUM”

Gezici, yapılan son anketlere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da rakiplerine kıyasla önde olduğunu açıklarken “Ben de halen Sayın Erdoğan'ı Kemal Bey'in önünde görüyorum. Alma ihtimali biraz daha fazla. Şu an halen iktidarda bir güç var. Ben Erdoğan'ın önde olduğunu görüyorum şu anda” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN