Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV ortak yayınında emeklilerle ilgili müjdeli haberi verdi. Erdoğan . En düşük emekli aylığının 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya yükseltildiğini açıkladı. Zamlı maaşların ise ne zaman alınacağı belli oldu. Tüm gözler TBMM'de yasal düzenleme yapılması ve ardından zamlı aylıkların alınmasına çevrildi.

En düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükseltilmesi yönündeki kararın ilerleyen günlerde yasalaşması ve zamlı aylıkların nisan ayında hesaplara yatırılması bekleniyor. Söz konusu artıştan, EYT düzenlemesiyle emekli olanlarla beraber emeklilerin yarısından fazlası yararlanacak.

İslam Memiş'ten Mehmet Şimşek, altın ve döviz yorumu! İslam Memiş'ten Mehmet Şimşek, altın ve döviz yorumu!

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ ARTACAK MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yaptığı alternatif çalışmalarda, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında 1100'er lira olarak verilen ikramiyelerde de artışa yer verilirken, bu konuda da ilerleyen günlerde adımların atılacağı öğrenildi. Bununla birlikte, en düşük emekli aylığındaki artışın ardında kamuoyunda 7 bin 500 liranın üzerinde olan aylıklarda da düzenleme yapılması beklentisi oluşmaya başladı.