Sanatçı Müjdat Gezen bugünkü köşesinde Muharrem İnce'yi yazdı. Türkiye'nin kritik bir süreçte olduğunu söyleyen Müjdat Gezen Muharrem İnce'ye yazdığı mektupta 'Durumu aklının süzgecinden bir kere daha geçir. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor' ifadelerini kullandı.

Müjdat Gezen'in Muharrem İnce'ye yazdığı mektup şöyle:

'Sevgili Muharrem İnce...

Seni gerçekten sevdiğimi bilirsin. Bir kere içtensin, samimisin. Öğretmensin. Düşündüm taşındım, sana bu mektubu 'Yazayım mı, yazmayayım mı' diye. Sonunda senin dürüstlüğüne olan inancım ağır bastı. Ve yazmaya karar verdim.

Bildiğin gibi okulumda yedi yaşından, yetmiş yaşına kadar öğrencim var. Toplam yedi yüz civarında. Bunları velileriyle çarptığın zaman, oldukça kalabalık bir kitle oluşuyor. Hemen hemen tamamının fikri şu ki sen aday olduğunda Millet İttifakı oy kaybedecek. Seçim ikinci tura kalacak. Ve Erdoğan'ın istediği olacak. Oysa tanıdığım kadarıyla, sen iyi bir demokratsın. Durumu aklının süzgecinden bir kere daha geçir. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever birinin, sonradan zor durumda kalmasını içim hazmedemiyor.

Ahmet Davutoğlu'ndan tartışılacak Süleyman Soylu iddiası! Bakan olmaması için.. Ahmet Davutoğlu'ndan tartışılacak Süleyman Soylu iddiası! Bakan olmaması için..

Değerli kardeşim bundan sonrası tamamen sana ait.

Her iki durumda da yolun açık olsun.

Sevgi ve saygılarımla...'