2023 seçim sonuçları için anket firmaları araştırmalarını yayınlıyor. Muharrem İnce de 4 Cumhurbaşkanı adayından birisi. Peki Memeket Partisi ve Muharrem İnce'nin oyları ne kadar? 

Karar TV'ye konuşan Panoramatr Araştırma Direktörü Osman Sert, Cumhurbaşkanı adayı olan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin oy oranlarında bir erime olduğunu dile getirdi. Osman Sert "Muharrem İnce'nin oy oranında erime var çünkü çok hızlı bir yükselişti ve o bir anda olan büyümenin daha sonra geriye gitmesini biz bekliyorduk zaten. Bu erime muhtemelen seçime kadar rasyonelleşecek." ifadelerine yer verdi.

'EN ZOR LİSTE CHP'NİN'

9 Nisan Pazar günü partilerin Milletvekili listeleri netleşti. Bu listelerdeki isimlerden bazıları ise kamuoyunda yankı uyandırdı. CHP'nin ortak listesinde yer alan isimler siyasette tartışma konusu oldu. Meclisteki çoğunluk için 'öngörebilmek şu an erken' şeklinde konuşan Sert konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: Parlamentoda kimin çoğunluk olacağını öngörebilmek için şu an erken. Bence bu seçim 'sandık başı seçimi' olacak çünkü birçok karar sandık başında verilecek. Bence bu seçimin en başarılı listesi CHP'nin çünkü en zor liste onların. Hiçbir parti CHP'ninki kadar çok fazla dinamiği yönetmek zorunda kalmadı.