Zonguldak'ta vatandaşlarla bir araya gelen Muharrem İnce şoke olduğu bir tepki ile karşılaştı. Bir vatandaş İnce'nin yanına yaklaşarak "AK Parti'nin polisi sizi koruyor" dedi. Bu sözlere kızan Muharrem İnce vatandaşa sert tepki gösterdi.

Yeni kabinede kimler olacak? Sürpriz isimler var Yeni kabinede kimler olacak? Sürpriz isimler var

Kendisine eşlik eden polislerin devletin polisi olduğunu söyleyen Muharrem İnce Devletin polisi onlar. AK Parti'nin polisi olur mu? Olur mu öyle şey. Bu devletin polisi onlar. Her zaman devletin polisi onlar. Ayıp, öyle şey denir mi? Yaşından utan" ifadelerini kullandı. Bu olay sonrasında CHP'li bir üye ise Muharrem İnce'yi kucaklayarak "Yine beraber olacağız. Sizi seviyoruz. Yuvanıza dönün. Yuvanız bizim yerimiz" dedi.

"Onlar Türk Devleti'nin polisleridir"

Yaşanan tepki hakkında açıklama yapması istenen Muharrem İnce, "Sokaktaki ilgiyi görüyorsunuz. Bu seçimin sürpriz partisi biz olacağız. Türkiye'nin neresine gidersek gidelim özellikle gençler bir değişim istiyor. Bu değişimi gerçekleştirecek olan ilkeli, duruşu olan Atatürkçülerin partisi Memleket Partisi. Bu değişimi gerçekleştireceğiz. Milletimizin isteği Allah'ın izniyle bu iş olacak. Çok ayıp tabi o tepkiyi şahsıma almıyorum. Bana değil o. Etrafımızda Zonguldak Emniyetinden polis arkadaşlarımız var. Onlara 'AK Parti'nin polisleri seni nasıl koruyor bak' demek çok büyük saygısızlıktır. Onlar Türk Devleti'nin polisleridir. Bizim arkadaşlarımızdır. Onlara 'AK Parti'nin polisi' diye hitap etmesini hiç şık bulmadım. Ben onu kendime alınmıyorum ama o yapılan iş devlete saygısızlıktır. Polislere saygısızlıktır. Ben Türk Polisleri'ne canımı emanet ediyorum. Hangi siyasi görüşten olurlarsa olsun kardeşlerimdir. Ayrıca fakir fukara çocuklarıdır" diye konuştu.