Muharrem İnce'nin oyları patladı! CHP ile görüşme şartı değişti

Millet İttifakı'nda yaşanan adaylık krizi Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye yaradı. Yazar Fuat Uğur'un paylaştığı verilere göre Muharrem İnce'nin oyları yükselişe geçti. Ayrıca Fuat Uğur yazısında İnce'nin CHP ile görüşmelere ilişkin yeni açıklamasını da paylaştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meral Akşener'in Altılı Masa'nın adayına karşı çıkmasının ardından çıkan kriz pahalıya patladı. Masada yaşanan kavga ise oylara yansıdı. İYİ Parti'nin oy oranı düşüşe geçerken Muharrem İnce'nin oyları ise yükseldi.

TV00 yazarı Fuat Uğur bugünkü yazısında, kamuoyu araştırmacısıyla yaptığı görüşme sonrası anket sonuçlarını paylaştı. Uğur, Meral Akşener'in ağır sözlerle masayı eleştirip kalkmasının ittifaka kan kaybettirdiğini söyleyerek  "Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bu çıkışın ardından Sol Parti ve TİP ile görüşmesi ise “Halil İbrahim Sofrası”na iki kursak daha katmaktan başka işe yaramadı'' dedi.

ALTILI MASA'DAKİ KRİZ MUHARREM İNCE'YE YARADI

Tam bu esnada Muharrem İnce'nin Ümit Özdağ ile yolları ayırmasının asıl nedeninin partisinin oylarında gözle görülür bir artış olduğunu belirten yazar Fuat Uğur, masadaki kavganın İnce'ye yaradığı görüşünde...

Seçmenin İnce'ye yöneldiğini savunan yazar Fuat Uğur, yazısında anket sonuçlarını paylaştı:

"Muharrem İnce dün Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı.

Sinan Oğan ve Doğu Perinçek de aday malum.

HDP ise aday çıkarmıyor.

Tam beş cumhurbaşkanı adayı var.

Önemli bir kamuoyu araştırma şirketinin yöneticisiyle görüştüm dün. Bana SON ANKET ÇALIŞMASININ ham verilerinden söz etti.

Verdiği bilgi yukarıda Muharrem İnce ilgili gelişmeyi doğrular nitelikteydi.

Dediğine göre MUHARREM İNCE’NİN OYU YÜZDE 5 BANDINDA.

Ama buna karşın İYİ Parti’nin oyu Akşener’in Altılı Masa’yı dağıtmasının ardından dramatik bir azalışla YÜZDE 6-7 BANDINA gerilemiş.

İYİ Parti’nin yüzde 6 civarındaki oyunun büyük bölümü de anlaşılan İnce’ye ve Memleket Partisi’ne yönelmiş. Muhtemelen kalanı da yuvalarına; CHP ve MHP’ye geri dönmüştü.

Muharrem İnce de oy oranının bu seviyeye geldiğini biliyor olmalıydı ki CHP’den kendisine el uzatıp arabuluculuk yapan matruş çehreli aksakallılara aynen şöyle demişti:

“Abiler, benim oyum şu anda yüzde 5 ve hızla tırmanıyor. Artık o Masa’ya dönecek olursam pazarlığı da bu yüzde üzerinden yaparız.”

Muharrem İnce’nin CHP özlemini bilen ve onu dışarıda “çatlak ses” bırakmamak adına “üç otuza kapatmak” isteyenlere bu sözler tokat gibi çarpmış oldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN