Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin daha önceden canlı yayın programında söylediği sözler yeniden gündem oldu.

Daha önce aday olarak gösterilen Muharrem İnce'ye sorulan Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki söylediği sözler sosyal medyayı salladı.

İnce'nin söz konusu videodaki sözleri:

KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI ADAY OLMAM

'Sayın Kılıçdaroğlu'na haksızlık yapamam. Ola ki kazanamadım. Sayın Genel Başkan 'gel bana danışman ol' derse danışman olurum, 'yardımcı ol' derse yardımcı olurum. Asla karşısına aday olmam. Karşısına aday olmam. Çünkü karşısına aday olduğu bir kişiyi genel cumhurbaşkanı adayı yapmışsa, ben vefalı bir insanımdır. Yanlışlarını söylerim ama. Şunlar, şunlar, şunlar yanlış derim ama kendisiyle böyle bir yarışa bir daha asla girmem.

Yani şimdi ben yarın kendimi değil, kendimden başka birisini de destekleyebilirim. Benden daha iyi bir cumhurbaşkanı adayı buluruz, onu desteklerim. O başka bir şey. Ama karşı karşıya gelmem kendisiyle. Çünkü bir insanın, bir faninin kolay kolay yapamayacağı bir şeyi yaptı. Ben vefasız bir insan değilim. Bana bunu yapan birinin karşısına geçmem.'