Muharrem İnce'den Altılı Masa'ya sert çıkış! İnce'nin adayı kim?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tv100 kanalında Uğur Dündar'ın konuğu oldu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İnce, 'Milletimize umut olmaya çalışan bir 6'lı masa kurdular adı Millet İttifakı. Millet var mı? Vallahi yok. Ben dağılacaklar dedim. Biz Cumhurbaşkanı adayımızı ayın 12'sinde belirleyeceğiz.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tv100 kanalında Uğur Dündar'ın konuğu oldu.

BEN DAĞILACAKLAR DEDİM

Altılı Masa'da yaşanan son olaylar hakkında değerlendirmelerde bulunan Muharrem İnce şu ifadeleri kullandı:

"Milletimize umut olmaya çalışan bir 6’lı masa kurdular adı Millet İttifakı. Millet var mı? Vallahi yok. Ben dağılacaklar dedim. Biz Cumhurbaşkanı adayımızı ayın 12’sinde belirleyeceğiz."

ANAYASAYI TARTIŞMAYA AÇIYORSUNUZ

Muharrem İnce sözlerine "Anayasa’yı tartışmaya açıyorsunuz, ilk 4 maddeyi tartışmaya açıyorsunuz, Türklüğü tartışmaya açıyorsunuz, tarikatları öne çıkartıyorsunuz. Bütün bunları yaparken Cumhurbaşkanlığını küçümsüyorsunuz." diyerek devam etti.

Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizde büyük yıkımlara sebep olan Kahramanmaraş depremleri hakkında da konuşan İnce, "Ayın 6’sında deprem olduğunda daha önce 99 depremini yaşadığım için neye ihtiyaç olur hepsini biliyordum. Partinin yönetimini topladım, 3 arkadaşı görevlendirdim ‘Acil mont, battaniye bulun, otobüsü doldurun’ dedim." dedi.

HDP AÇIKLAMASI

HDP'ye bakışınız nasıl sorusuna cevap veren İnce şu ifadeleri kullandı: "HDP’yle anlaşabilmem için ‘PKK bir terör örgütüdür’ demeleri lazım. HDP, Türkiye partisi olmak istemiyor. Kandil’den, İmralı’dan emir alıyorsan, sen Türkiye partisi olmak istemiyorsun. Hedeflerini ortaya koymalıdır ‘Ben bilmem Kandil bilir’ diyemez."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN