Muharrem İnce canlı yayında konuştu: Depremi uyardım, şimdi yeni uyarı yapıyorum!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında açıklamalarda bulunuyor. İnce, katıldığı canlı yayında ' Depremi de uyardım. Keşke haklı çıkmasaydım. Şimdi yeni bir uyarı yapıyorum. Su krizi çıkacak 10 yıl içinde.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, HaberTürk kanalında Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına katılarak açıklamalarda bulundu. İnce programda Altaylı'nın sorularını cevaplarken deprem sonrası yaşanan sürece dair değerlendirmelerde bulunarak sahadaki deneyimlerini aktardı.

Muharrem İnce konuşmasında daha önce deprem ve doların yükselmesi hakkında uyardığını söyleyerek bu kez de su krizi için uyardığını belirtti.

İnce'nin konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"Benimle dalga da geçiyorlardı. Mitinglerimde, salon toplantılarında, televizyon toplantılarında söyledim. Politikacılığımla birlikte başka şapkam da var benim. Öğretmenim ben. Sizin kızınız da benim oğlum da benim öğrencim. Bilime inanan insanım. Dolar 10 lira olacak diyordum. Şimdi 35 lira olacak diyorum, bu kafada gidersek. Depremi de uyardım. Keşke haklı çıkmasaydım. Şimdi yeni bir uyarı yapıyorum. Su krizi çıkacak 10 yıl içinde. Deprem beka problemidir dedim. Biz deprem ülkesiyiz. Biz depremi engelleyemeyiz. Bu depremler 13 milyon yıldır bu topraklarda deprem oluyor. 1-2 milyon yıl daha olacak. 37'de, 67'de, 99'da, Elazığ, Van, İzmir, Adana'da akıllanmadık. 99'a milat demiştik. Ben 99'u yaşamış birisiyim. Arkadaşları, öğrencileri, akrabaları ölmüş birisiyim. Bir gün partinin ilçe kongresiydi. Depreme geçtim. Çıkışta inşaat mühendisi bir arkadaşım 'Çok boş konuşuyorsun' dedi. Ben de 'görürsün' dedim." 

 

İnce, konuşmasında dirençli kentler konusuna da dikkat çekerek istifa gelmemesini eleştirdi

"Hani tarikat liderleri vardı, üflüyordu Manisa Spil Dağı'nda depremi?"

"Bu depremde pekçok evlilik hayalleri enkazın altında kaldı. Aşklar enkazın altında kaldı, ev alma hayalleri enkazın altında kaldı. Bizim ciğerimiz yanıyor. Aklımızı başımıza toplamanın vakti gelmiş ve geçmiştir. Dere yatağına ev yapıp, sele kader diyemeyiz. Yangın söndürme uçağı almayıp, orman yangınına kader diyemeyiz. Dirençli kentler yapmadan depremde ölmeye kader diyemeyiz. Bu düpedüz cinayettir. Neden Japon'a kader olmuyor da, Türk'e kader olsun. Enkazın altında aynı zamanda bilime inanmayan bir zihniyet kalmıştır. Hani tarikat liderleri vardı, üflüyordu Manisa Spil Dağı'nda depremi? Bu kadar insan ölmüş, 10 kent yerle bir olmuş. Bir tane istifa eden belediye başkanı, belediye meclis üyesi, bir tane imar barışına evet oyu veren milletvekili yok. İstifa müessesesi çöktü Türkiye'de. İstifa 'affını istemek' oldu."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN