Muharrem İnce açıkladı: Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yarın YSK'ya giderek resmi başvurusunu yapacağını açıkladı. İnce, seçmenlerine Çarşamba günü 100 bin imza için çağrıda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yarın adaylığını kesinleştirmek için Yüksek Seçim Kuruluna ( YSK) başvuru yapacağını söyledi.

Partisinin genel merkezi önünde toplanan gençlere yaptığı konuşmada, İnce Macron örneğini verdi. Muharrem İnce şunları söyledi:

"Yarın YSK'ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim. Yarın son gün. Ama çarşamba bir iş başlıyor, 100 bin imza. Çarşambadan pazartesiye kadar biz ne yapacağız? Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz. Sizden ne istiyorum? Çarşamba günü kardeşiniz, anneniz, babanız, sevgiliniz, arkadaşınız, babaanneniz, anneanneniz, dedeniz, komşunuz kim varsa, ilçe seçim kuruluna gidip imza verdiriyorsunuz. Hadi göreyim sizi, çarşamba gününden itibaren ilçe seçim kurulu başkanlıkları önünde kuyruk oluşturacaksınız. Fransa'da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye'de bir devrim yapacağız."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN