Yayınladığı videolarda son zamanların en çok aranan ismi olan Muhammed Yakut'un nerede olduğu merak konusu oldu. Peki birden bire ortaya çıkan ve sosyal medyanın gündemine oturan Muhammed Yakut nerede? Delilerin Delisi Muhammet Yakut kaçtı mı? Muhammet Yakut kimdir, nereli? Muhammet Yakut yaptığı açıklamada 'Bu ülkenin son 20 senede 418 milyar doları değil, 1.5 trilyon doları çalındı' demişti. Paylaştığı videolarla yeni Sedat Peker diye anılan Muhammet Yakut hakkında yaşanan olaylar ve Muhammet Yakut ile ilgili son gelişmeler haberimizde..

MUHAMMED YAKUT NEREDE, KAÇTI MI?

Muhammed Yakut'un nerede olduğu merak konusu olurken sosyal medyanın gündemine oturan Muhammed Yakut hakkında Emre Erciş adlı Twitter kullanıcısının iddiaları gündem oldu. Muhammed Yakut'un yurt dışına çıktığını iddia eden Emre Erciş bir açıklama yayınladı. Erciş yaptığı açıklamada ''6 Nisan 2023'te FBHB2134 Plakalı Audi Marka araçla, kendisine ait U226843xx sayılı pasaport ve beraberindeki U129765xx sayılı Pasaport sahibi Cengiz Baları ile yurt dışına çıktı. Edirne Kapıkule Hudut Kapısından kara yoluyla yurt dışına çıkan 132740368xx TCKN'lu Muhammed Yakut ile 151489511xx TCKN'lu Cengiz Baları'nın şuan Almanya'da oldukları ve yayınları buradan yaptıkları değerlendiriliyor.

Muhammed Yakut'un birlikte yurt dışına çıkış yaptığı Cengiz Baları, 6 Nisan 2023'ten sonra CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na ait 0533 689 34 xx nolu telden bir çok kez irtibat kuruyorlar. Tanrıkulu dışında Magazinci Can Tanrıyar ile 0533 689 34 xx nolu telden de irtibat kuruyor. Muhammed Yakut, başta hırsızlık, yan kesicilik, dolandırıcılık, suç işlemek için örgüt kurma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi bir çok suçtan kayıtlı bir şahıs fakat tam bir operasyon elemanı. Nasıl mı? Detaylarıyla zaten yazacağım ama kısa bir bilgi vereyim. Muhammed Yakut, PEKER, SARALLAR, ŞAHİNLER, ZAZALAR, ÇAKICI, MAKIRLAR, ATMACA Grupları gibi yapılarla adı geçen ve kaydı olan şahıslarla bir çok telefon trafiği yaşamış. Siyasiler içinde öne çıkan isim ise 0532 241 46 xx nolu hattın sahibi Cemal Enginyurt. Sezgin Tanrıkulu, Cemal Enginyurt dışında uyuşturucu ticareti yapmaktan kaydı olan uyuşturucu baronlarından Mehmet Şirin Hazar'a ait 0532 281 91 xx nolu hattan, yine baronlardan Şervan Güzel ile 0533 413 29 xx nolu hat üzerinden bir çok görüşme kaydına sahip. Bununla birlikte gece detaylı yazacağım FETÖ ve PKK Terör örgütleri yöneticileri ve örgüt üyeleriyle çok sayıda telefon trafiğine sahip. Şimdiden muhalefete bir uyarıda bulunayım. Bu adama sarılın sarılmasına ama KİME SARILDIĞINIZA DİKKAT EDİN'' açıklaması yaptı.

SERDAR AKINAN GÖZALTINA ALINDI

Gazeteci Serdar Akinan, sosyal medya hesabından gözaltına alındığını duyurdu. Serkan Akınan “Gözaltına alınıyorum. Ayvacık ilçe emniyete götürülüyorum” notunu paylaştı. Sabah erken saatte gözaltına alınan Serdar Akinan'ın dosyasına öğlene kadar gizlilik kararı çıkarıldı. Gazeteci Serdar Akinan'ın Muhammed Yakut ile yayın yaptığı için gözaltına alındığı öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta korkutan deprem! Kahramanmaraş'ta korkutan deprem!

MUHAMMED YAKUT KİMDİR, NERELİ?

Diyarbakırlı olduğu belirtilen Muhammed Yakut daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Yakut, 2012'de Körfez ilçesindeki Denizatı Petrokimya Şirketi'nin sahibini kaçırma iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

MUHAMMET YAKUT MÜGE ANLI HAKKINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Muhammet Yakut katıldığı YouTube yayınında sözü ünlü programcı Müge Anlı'ya getirerek "Rabia Naz cinayetini seçime 1 hafta kalana kadar aydınlat, yoksa seni insan içine çıkarmam. Hangi emniyet müdürünün olduğunu, hangi savcının olduğunu biliyorum. Sana Serhat Albayrak ile Canikli mi engel oldu yoksa başka üst düzeyler mi? Cellalettin Cerrah derim soru işareti bırakırım, çocuklarınızın yüzününe bakamazsınız" dedi.