CHP'li Semra Dinçer meclisten seslendi: "Irmağının akışına ölürüm" diyenler açın kulağınızı iyi dinleyin! CHP'li Semra Dinçer meclisten seslendi: "Irmağının akışına ölürüm" diyenler açın kulağınızı iyi dinleyin!

Yurt genelinde artışa geçen sıcaklıklar yangınları da getirdi. Osmaniye, Adana ve Mersin son iki günde çıkan yangınların merkezi olurken İzmir'de Menderes ve Aliağa'da çıkan yangınlarda 390 hektar alan yok oldu.

Yangın felaketinin bugünkü durağı ise Muğla oldu. Yangına müdahale havadan ve karadan sürüyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yangına ilişkin bilgi verirken, bölgedeki kuru otlar nedeniyle yangının hızla ilerlediğini aktardı.

YANGINA MÜDAHALE SÜRÜYOR

Milas ve Bodrum ilçelerinin sınırında bulunan Orman Genel Müdürlüğüne bağlı Güvercinlik Şefliği Boğaziçi bölgesinde saat 15:08'de orman yangını çıktı.

Henüz çıkış nedeni bilinmeyen yangına havadan ve karadan müdahale için çok sayıda ekip bölgeye geldi.

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YANGINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat katıldığı canlı yayında yangına ilişkin bilgi verdi.

Tokat, "Yangın çok hızlı ilerliyor. Şu anda bütün ormanlar zarar görüyor. Umuyorum ki yerleşim yerlerine zarar gelmeden söndürürüz. Güvercinlik'in Milas tarafında çıkıyor yangın. Yangın hızlı. Yangın Kuyucak'taki siteler bölgesine doğru yayılıyor" ifadelerini kaydetti.

'YAZLIKÇILARIN YOĞUN OLDUĞU BÖLGE'

Milas'ın Boğaziçi Mahallesi sınırlarında başlayan orman yangını devam ederken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yangın bölgesine giderek incelemelerde bulundu. Milas halkına son gelişmeleri Kuyucak ve Boğaziçi'nden yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla duyuran Başkan Tokat, "Burası Halep çamlarının yoğun olarak bulunduğu bir bölge. Maalesef otlar çok kuru. Havadan THK uçakları ve helikopterler, karadan da arazözler ve iş makineleri müdahale ediyor" dedi.

Yangının saat 15.08'de Boğaziçi Sulak Alan kenarında Mersincik bölgesinden başladığını belirten Başkan Tokat, "Çıkış nedenini henüz bilmiyoruz. Kuyucak yönüne doğru ilerleyen yangın, Halep çamları ile buluştu ve otların kuru olması nedeniyle buraya kadar geldi. Burası Milas'ın en çok 2'nci konutu olan bölgesi. Yazlıkçıların yoğun olduğu bölge. Biz her türlü gerekli tedbiri aldık. Gerekli müdahaleyi sürdürüyoruz. Milas Belediyesi ekiplerimiz de görev başındalar. Hepimize geçmiş olsun. İnşallah kontrol altına alındığını en kısa sürede bildirebiliriz" diye konuştu.