Türkiye'deki akaryakıt fiyatları, dünya petrol üreticilerinin stokları ve üretim kararlarına hassas bir şekilde tepki veriyor.

Suudi Arabistan, temmuzda başlattığı petrol üretim kesintisini eylülde de sürdüreceğini duyurarak, 1 milyon varil gönüllü petrol üretimi kesintisini yıl sonuna kadar uzatacağını açıkladı. Brent petrolün varil fiyatındaki artış ise Türkiye'deki satış fiyatlarına yansıyor ve sonuç olarak akaryakıt fiyatlarına artış getiriyor.

2,03 LİRA ZAM!

Bugün Brent petrolün varil fiyatı 90,89 doları gördü ve bu yükseliş Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına da yansıyor.

Sağlığı tehdit edenleri ifşalıyordu: Gıda Dedektifi gözaltına alındı! Sağlığı tehdit edenleri ifşalıyordu: Gıda Dedektifi gözaltına alındı!

Ardışık zamların ardından motorin fiyatlarındaki tabela bir kez daha değişiyor.

13 Eylül Çarşamba gününden itibaren motorine 2,03 TL zam yapılacak. Bu son zammın ardından motorin litre fiyatı 40 TL'nin üzerine çıkacak.

Benzin grubunda ise şu an için bir fiyat değişikliği beklenmiyor. Ancak motorin fiyatlarındaki artışla birlikte, İstanbul'da motorin litre fiyatı yaklaşık olarak 40,03 TL, Ankara'da 40,57 TL ve İzmir'de ise 40,74 TL'ye yükselecek. Akaryakıt fiyatlarındaki bu sürekli artış, tüketiciler arasında büyük tepkilere neden oluyor.