A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ikinci maçında Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, açıklamalarda bulundu. İlk gole kadar maçın dengeli geçtiğini ifade eden Vincenzo Montella, “Birtakım fırsatlar yakaladık ama değerlendiremedik. İlk hatamızda ise cezalandırıldık. İlk gole kadar maç dengede gitti. İkinci golde şanssızlık yaşadık. O golden sonra maçın dengesi değişti. Avrupa'nın en iyi ekiplerinde biri karşısında maçın tamamında eşit bir mücadele sergiledik. Bizden daha etkiliydiler, farkı da o oluşturdu" şeklinde konuştu. 

Merih Demiral'ın eşi Heidi Lushtaku Alman gazetesine röportaj verdi! "Kocam ırkçı değil" Merih Demiral'ın eşi Heidi Lushtaku Alman gazetesine röportaj verdi! "Kocam ırkçı değil"

Montella, Portekiz maçı sonrası TRT 1'e yaptığı açıklamada "Altay Bayındır ve Samet Akaydın'ın hataları, kadro tercihleri... Kısaca ne söylemek ister?" sorusuna yanıt verdi.

"BİR ŞEYLER TERS GİDİNCE İLK DÜŞMAN HOCA OLUYOR"

"Maçla alakalı konuşursak daha iyi olur. Fena bir maç oynamadık. İlk 20 dakika biz gole çok yaklaştık. İlk dakikalarda bu seviyedeki rakiplere gol bulmazsanız, işini zor oluyor. İlk gol sonrası moral düştü, toparladık derken ikinci gol... Toparlamaya çalıştık, sonuna kadar mücadele ettik." diyen Montella sözlerine "Üç tane iyi kalecimiz var. İtalya maçında Altay Bayındır iyi performans gösterdi. Galler maçında da sonradan girdi ve iyiydi. Bu sabah Mert Günok sakatlığıyla uyandık. Altay, Almanya maçında da iyiydi. Üç kalecimiz de iyi. Bir şeyler ters gidince ilk düşman Milli Takım'ın hocası oluyor. Bunun farkındayım. Karar verirken, bildiklerimi uyguluyorum." şeklinde devam etti.

Editör: Nigar Topcu