Damar tıkanıklığı genellikle şeker hastaları tarafından yaşanan olumsuz bir durumdur. Acilen tedavi edilmesi gereken damar tıkanıklıkları pek çok hastalığın habercisi olabilir. Tedavi edilmediğinde başkaca sorunlar ortaya çıkmasına sebebiyet verebilen damar tıkanıklıklarının tedavisinde doktorlar tarafından en çok önerilen ilaçlardan birisi de modettir. Mutlaka bir doktor gözetiminde kullanılması gereken modet isimli ilaç araştırılıyor. Peki modet nedir, ne işe yarar? İşte detaylar...

Ballı Zencefil Öldürüyor Mu? Ballı Zencefil Faydaları Ballı Zencefil Öldürüyor Mu? Ballı Zencefil Faydaları

Modet 500 mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Modet 500 mg adlı ilaç nedir, ne işe yarar sorusu en çok aratılanlardan birisi oldu. Modet, etkin maddesi kalsiyum dobesilat olan bir ilaçtır ve dolaşım bozukluklarına bağlı damar tıkanıklığı hastalıklarında kullanılır. Şeker hastalığına bağlı göz damarlarında tıkanıklıklar, bacaklarda ağrı, kramp veya tembellik gibi damar hastalıklarında doktorlar tarafından tavsiye edilebilir. Modet, 500mg ve 1000mg dozlarında mevcuttur ve beyaz reçete ile satılır. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız ve doktorunuzun önerisi dışında dozaj değişikliği yapmamalısınız.

Modet'in kullanım alanları şunlardır: Mikroanjiopati: Küçük damar hastalığı olarak bilinen mikroanjiopati durumlarında kullanılabilir. Bu durum, vücuttaki küçük damarları etkileyerek organlara kan akışını etkiler. Venöz Yetmezlik: Genellikle varis olarak da bilinen venöz yetmezlikte, bacaklardaki kirli kanın kalbe dönüşü zorlaşır. Modet, bu durumun tedavisinde kullanılabilir. Hemoroidal Bozukluk: Hemoroidal bozukluk veya basur, anüs veya rektum bölgesindeki damar yumağına bağlı olarak ortaya çıkar. Şiddetli ağrı veya kanama gibi problemlerle başa çıkmak için Modet kullanılabilir.

Modet Fiyat

Modet 500 mg adlı ilacın fiyatı 2024 yılının 16 Şubat gününde 330.54 TL olarak açıklanmıştır.

Editör: Admin Admin