Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı, CHP lideri Kılıçdaroğlu olarak belirlendi. Adayın belirlenmesinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Sancar, HaberTürk'te canlı yayında Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak 'Ortak adaylığı konuşmak için genel merkezimize bekliyoruz.' dedi. Partisinin aday çıkarıp çıkarmayacağına yönelik konuşan Sancar, 'Bu sürecin sonunda aday çıkarır mıyız, çıkarmaz mıyız tabii ki kurullarımız ve ittifak güçlerimizle yapacağımız görüşmelerde karara bağlanacaktır.' diye konuştu.

Altılı Masa bugün gerçekleştirdiği üç saatlik toplantı ardından Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıkladı. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında, Kılıçdaroğlu'na 'Ortak adaylığı konuşmak için genel merkezimize bekliyoruz.' diyerek çağrıda bulundu. Sancar, partisinin aday çıkarıp çıkarmayacağına yönelik soruya ise 'Bu sürecin sonunda aday çıkarır mıyız, çıkarmaz mıyız tabii ki kurullarımız ve ittifak güçlerimizle yapacağımız görüşmelerde karara bağlanacaktır.' ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan başörtüsü açıklaması: Söz veriyoruz diyerek paylaştı Ahmet Davutoğlu'ndan başörtüsü açıklaması: Söz veriyoruz diyerek paylaştı

Sancar, Altaylı'nın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın yardımcılığına dair sorusuna 'Şu an isimlerin konuşulduğu bir noktada değiliz' cevabını verdi.

Sancar'ın açıklamaları şu şekilde:

Bu sürecin sonunda aday çıkarır mıyız, çıkarmaz mıyız tabii ki kurullarımız ve ittifak güçlerimizle yapacağımız görüşmelerde karara bağlanacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hayırlı olsun diyeyim ve ekleyeyim, kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz. Bunu neden açık söylüyoruz. Zaten daha önce ilke ve yöntemi açıklamıştık. Eğer muhalefet ortak aday belirleyebilirse, o ortak adayla bizimle yapacağı açık, doğrudan görüşmeler sonucu bir ortak noktaya, uzlaşmaya varılırsa biz bu adayı destekleriz demiştik. Aksi takdirde seçenek bellidir, kendi adayımızı çıkarırız.