Altılı Masa'da yer alan Saadet Partisi'nde sesler yükselmeye devam ediyor. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıklamasıyla partiden birçok üye itirazlarını belirtti.

Son olarak Saadet Partili Ümraniye eski Belediye Başkanı Mehmet Bingöl Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı.

Milli Görüş'ün öne çıkan isimleri arasında gösterilen Mehmet Bingöl, dün yaptığı iftar konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin üzerinde çok büyük oyunlar var"

"Muhterem kardeşlerim, gerçekten çok önemli günlerden geçiyoruz. Büyük bir imtihanın arefesindeyiz. Beni buradaki kardeşlerimizin çoğu tanıyor. Buradaki herkesle mesaimiz oldu. Üsküdar’da 10975’ten beri, İstanbul’da 1970’lerden beri bu camianın içerisinde hayırlı hizmetlerde bulunduk. Hep beraber, Hakkın ülkemizde hakim olması için bir mücadele bayrağı açtı, Pro. Dr. Necmettin Erbakan. Biz de Hakk’ın hakim olması için elimizden geldiği kadar mücadele ettik. Bir dönem geldi, ayrılıklar oldu. 2004 yılında kenara çekildim, izledim. Şunu gördüm ki, ülkemizin üzerinde çok büyük oyunlar var. Siyonizmin oyunlarını hepimiz biliyoruz.

"Genel Başkan dahil herkese izah ettim, ama aldanmışlar"

Siz onların dinine girmeden onlar sizden razı olmazlar. Yani cihad, kıyamete kadar devam edecek. Gördüm ki, Saadet Partisi’ndeki kardeşlerimiz bir yanlışlıktı aldanma içerisinde. Sizi kullanıyorlar. Yarın bu anlaşmalar protokollar, hiçbirinin geçerliliği olmayacak. Yetkiyi ellerine alınca sizi ellerinin tersiyle itecekler ve kendilerine verilen talimatı yerine getirecekler diye ikaz ettim, uyarmaya çalıştım. Genel Başkan dahil bunları söyledim. Ama ne hikmetse aldanmışlar, gidiyorlar. Ben, bu gidişin karşısında durmaya söz verdim. Bundan sonra kurtlar sofrasında ülkeyi paylaştıracak kim kime ne kadar pay verecek bunun hesabı..

"Tabandaki arkadaşlar, Kılıçdaroğlu'na asla oy veremeyecek"

Şu anda şunu görüyorum ki, Cumhur İttifakı yeniden iktidar olmalı. Bunun için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekir. Eski arkadaşlarımı gerek arayarak gerek yüz yüze izah etmeye çalışıyorum. Şunu görüyorum ki, tabandaki arkadaşlar, teşkilat içerisinde olmalarına rağmen, bu nehre su vermeyeceklerini, Kılıçdaroğlu'na asla oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Bu ne kadar doğru, seçimden sonra göreceğiz. Ama ben şuna inandım ki, bu Millet İttifakı denen 6’lı-7’li masadan bu ülkeye hayır gelmeyecek. Ve bu ülkeyi siyonizme teslim edecekler. Kazançlarımızı ve kazanımlarımızı elimizden alacaklar. Savunma sanayisi bitecek. Ve güvenlik meselesi yeniden sorun olmaya başlayacak. Esnaflar dükkanlarında rahat edemeyecekler neden? HDP’nin militanları şantaj yapacak.

"3 parti içindeki arkadaşlarımızla basın açıklaması yapacağız"

Şu anda AK parti iktidarı çok hayırlı hizmetler yaptı, bazı eksikler var, İnşaallah onlar da düzeltilecek. Eski Milli Görüşçülere büyük görev düştüğü gibi, şu anda AK Parti yönetimindeki arkadaşlara da çok büyük görevler düşüyor. Benim gibi bir hayli arkadaşlarım var 3 parti içerisinde. Onlarla da bir araya gelip basın açıklaması yapmayı düşünüyoruz.