Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5,2 oy alarak beklentinin üzerinde bir başarı sağlayan Sinan Oğan ve Ata İttifakı'nın 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hangi adaya destek vereceği merak konusuyken Millet İttifakı içerisinde yer alan Gelecek Partisi'nin önemli bir isminden mesaj geldi. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ "Sinan Oğan ve arkadaşlarıyla hemfikiriz bu konuda. Terörle mücadelede Türkiye'de kim eline silah alırsa, sağdan soldan, hangi ideolojiden gelirse gelsin, hangi mezhepten olursa olsun hepsiyle mücadele etmek hepimizin görevi." cümlelerini kaydettiği konuşmada Sinan Oğan'ın değişimden yana olduğu ifade etti. 

SİNAN OĞAN VE ARKADAŞLARIYLA HEMFİKİRİZ

Selçuk Özdağ şu ifadelerle Sinan Oğan'a mesaj gönderdi:

“Biz daha önce Millet İttifakı olarak anayasa değişiklik önerimizi sunduk kamuoyuna. Burada anayasanın ilk dört maddesi duruyor. 66. madde duruyor. Sinan Oğan ve arkadaşlarıyla hemfikiriz bu konuda. Terörle mücadelede Türkiye'de kim eline silah alırsa, sağdan soldan, hangi ideolojiden gelirse gelsin, hangi mezhepten olursa olsun hepsiyle mücadele etmek hepimizin görevi. Öncelikle insanlarımızı teröre teşvik edecek iklimi kurutmamız lazım. Yani eğitimde fırsat eşitliğinin gelir dağında adaletin olması gerekiyor. Adalet, hukuk, adalet bahşetmesi gerekiyor. Aynı zamanda da Türkiye'de şeffaflığın olması gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaparken de şunu söylüyoruz: Terörle mücadele edeceğiz ve mücadelemizi hukuk çerçevesinde yapacağız. Türkiye'de herkes can güvenliğini çok rahat bir şekilde emin olacak. Yani bir yanda güvenlik, bir yanda özgürlük, bir tercihte bulunmayacağız. Hem güvenliği ve özgürlüğü atbaşı götüreceğiz. Bununla ilgili olarak da biz onlarla da hemfikiriz”