Millet İttifakı'nın 5 liderinden ortak açıklama! Meral Akşenersiz ilk toplantıda neler oldu?

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunun anlaşılmasının ardından İYİ Parti lideri Meral Akşener tepkisini koymuştu. Millet İttifakı bugün Meral Akşener olmadan ilk toplantısını gerçekleştirdi. Görüşmelerde neler konuşulduğu merak konusuyken 5 liderden ortak açıklama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altılı Masa'da yaşanan depremler gündeme bomba gibi düşmüştü. Son toplantıda ortak adayın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunun anlaşılması üzerine 5 lider bu durumu onaylamış İYİ Parti lideri Meral Akşener ise ret oyu vererek topu Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na atmıştı. 

Bugün ilk defa Meral Akşener olmadan toplanan Millet İttifakı'nın toplantısı sona erdi. 5 liderden toplantı sonrası ortak açıklama geldi:

"Aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır"

"Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

"Millet İttifakının belediye başkanları çalışmalarını sürdürmektedir"

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

"İnsan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz"

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.

Düne ve bugüne sıkışmadan, “Yarının Türkiye”sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz.

Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN