Millet İttifakı'ndan ortak açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını kabul etmeyerek Altılı Masa'dan ayrılmasıyla Millet İttifakı'ndaki beş partinin ortak metin yayımlamak için hazırlıklara başladığı öğrenildi. Metinde Meral Akşener'in açıklamalarına cevap verilmesi bekleniyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı ve altılı masaya dair açıklamaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer dört partinin genel başkanları arasında telefon trafiği yaşanırken genel başkanların ortak bir açıklama konusunda mutabık kaldıkları öğrenildi.

Bu kararın ardından genel merkezlerde partilerin genel başkan yardımcıları da ortak metin için hazırlığa başladı. Hazırlanacak metinde Akşener’in açıklamalarına yanıt verilmesi beklenirken aynı zamanda Pazartesi günü liderler buluşmasına yönelik mesajların da olması bekleniyor.

Öte yandan kulislerde beş partinin Pazartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını ilan etmeye de hazırlandığı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN