Hayatını kaybeden Metin Uca, geçtiğimiz sene katıldığı bir YouTube kanalındaki röportajında güzel bir şekilde öleceğini düşündüğünü söylerken vasiyetini açıklayarak “Yakılarak ölüp küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini isterdim” demişti.

Dışişleri Bakanlığından Yunan adalarına turist vizesi açıklaması Dışişleri Bakanlığından Yunan adalarına turist vizesi açıklaması

Spikerin “Yalnızlık korkun var mı?” sorusu üzerine konuşan Metin Uca, “60 yaşındayım ve yalnızım. Aman bana bir şey olursa diye bir kadınla birlikte olma taraftarı değilim. Bu o kadına haksızlık olur. Kendi adıma yetmeye çalışıyorum. Ölümden de korkmuyorum. Güzel öleceğimi düşünüyorum” demişti.

Metin Uca: İki yüzlü cenaze töreni istemiyorum

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, “Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum. ” ifadelerini kullanmıştı.