Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, Ankara’da dün akşam saatlerinde meydana gelen ve yaşamı olumsuz etkileyen yağışın uç değere yakın olduğunu kaydetti. Çelik; “Ankara’da görülen yağış normal dışı bir yağışa çok yakındı. 2 saate 70 kilograma ulaşan yağış özellikle Yenimahalle- Ulus- Çankaya arasında olması nedeniyle ulaşımı olumsuz etkiledi” dedi.

Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz? Cemal Enginyurt bu kez çok sinirlendi: Hangi ırkın operasyon çocuğusunuz?

HAFTA BAŞINA KADAR SÜRECEK 
Çelik, hafta başına kadar yağışların devam edeceğini belirterek, önümüzdeki 4 gün boyunca, tüm yurtta aralıklarla yağışların görüleceğini ifade etti. Çelik açıklamasında; “Perşembe günü bu yağışlar özellikle doğu kesimlerde etkili olacak. Cuma ve Cumartesi günü yine Doğu bölgelerimizde, Trakya'da kuvvetli yağışlar göreceğiz. Hafta başından itibaren ise birkaç gün boyunca batı bölgelerde yağış yok, sadece doğu bölgelerde sağanak yağışlar sürecek. Vatandaşlarımız Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün adresinden uyarılarımızı takip edebilirler” şeklinde konuştu. 

ANKARA DİKKAT !
Ankara'da, dün akşam gerçekleşen yağış miktarının beklenilenin üstünde olduğunu aktaran Çelik, Ankara'da özellikle Cuma ve Cumartesi günü yine sağanak yağış beklenildiğini, İstanbul'da ise bu 3 gün boyunca aralıklarla çok kuvvetli olmayan sağanak yağış beklenildiğini söyledi. Çelik, hava sıcaklıklarının artık çoğunlukla mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceğini ekledi.