Meteoroloji'den deprem bölgesi için sağanak ve fırtına uyarısı

Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen 11 ilimiz için Meteoroloji'den açıklama geldi. Çadırda yaşayan depremzedeler için yapılan uyarıda bölgelerde kuvvetli sağanak ve fırtına beklendiği belirtildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji 8 Mart hava durumu raporunu yayımladı. Depremden etkilenen 11 ilde hava şartları depremzedeleri olumsuz etkiliyor. Meteoroloji'nin aktardığına göre, bölgede kuvvetli sağanak ve fırtına bekleniyor.

Meteoroloji’nin değerlendirmesi şöyle:

“Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (İstanbul hariç), Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Zonguldak, Bartın, Malatya, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN