Barcelona ile özdeşleşen dünyaca ünlü Arjantinli futbolcu Lionel Messi, 2021 yılında Katalan devinden ayrılarak Fransız ekibi Paris Saint Germain’e transfer olmuştu. Kulübüyle olan 2 yıllık sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Messi hakkındaki transfer haberleri bitmiyor.

MESSİ GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Messi ile PSG arasındaki görüşmeler sürerken Barcelona cephesinden de heyecanlandıran bir açıklama geldi. İspanyol Marca’da yer alan habere göre Rafa Yuste, Messi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yuste, “Leo ve ailesi onlara olan sevgimi biliyor. Maalesef iyi gitmeyen müzakerelere katıldım. Kafamda devam ettiremediğim bu diken var. La Masía'dan bahsedersek, konuşuruz. Leo. Sadece sportif düzeyde değil, temsil edebilecekleri şey için geri dönerlerse çok sevinirim . Hayattaki güzel hikayelerin sonu iyi bitmelidir. Onlarla bağlantılarımız var” dedi.

Yuste sözlerini bir adım daha ileriye taşıyarak şunları söyledi:

LEO'YA AŞIK OLACAĞIZ

"Aşık olduğunuzda ve birinden ayrıldığınızda, her zaman aşka devam etmek istersiniz. Bağlantınızı kaybetseniz bile. Biz her zaman Leo'ya aşık olacağız ve o da Barça'ya ve şehre aşık olacak. Ben onlardan biriyim. Kaderin hikmetli olduğunu düşünenler.”

Rafa Yuste, konunun üzerinde daha fazla ısrar etmek istemedi ve Messi'nin PSG oyuncusu olduğunu hatırlattı. Arjantinli oyuncunun Barça'nın adil oyununa olası uyumu üzerine, başkan yardımcısı bir garanti fizibilite planı sunmak için iki ay kaldığını garanti etti. Ayrıca başkanın oyuncunun babasıyla olan ilişkisinin iyi olduğunu hatırlattı.

Lionel Messi, Barcelona formasıyla bu sezon 32 maça çıkan Messi, 18 gol attı, 17 asist yaptı.