Cezaevinde tutuklu bulunan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, X adlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti yönetiminin iktidar trollüğüne devam ettiğini kaydetti.

Yanardağ; Akşener'in ve İYİ Parti yönetiminin bütün hesabını, CHP ve solun başarısızlığı üzerine kurduğunu yazdı.

"CHP'nin yerel seçimi de kaybederse eriyeceğini ve dağılacağını varsayıyor." diyen Yanardağ, "Böylece (İYİ Parti) önce ana muhalefet, sonra da iktidar olabileceğini sanıyor." dedi.

Akşener ve İYİ Parti'nin tutumunu AKP iktidarının da desteklediğini vurgulayan Yanardağ, "İYİ Parti yönetimi bu tezgâha düşüyor. Beni jurnalleyerek yalanın ve iftiranın bir parçası olan bazı İYİ Parti yöneticileri, böylece AKP trollüğünü derinleştiriyor. İYİ Parti yönetimi belediyeleri AKP-MHP koalisyonuna vermeye hazırlanıyor. Ama başaramayacaklar. İYİ Parti truva atı oynuyor." ifadelerini kullandı.

Merdan Yanardağ, X hesabından yaptığı paylaşımlarda, şu cümlelere yer verdi:

Vekil maaşlarını yetersiz bulan AK Parti'li Lütfi Bayraktar'ın bir maaş aldığı ortaya çıktı Vekil maaşlarını yetersiz bulan AK Parti'li Lütfi Bayraktar'ın bir maaş aldığı ortaya çıktı

Siyasetini, söylemini ve yönünü iktidarın ya da rakibinin belirlediği hiçbir muhalefet hareketi veya partisi, hiçbir zaman başarılı olamaz. Şarkıda söylendiği gibi, "Başkası olma, kendin ol..." tutumu, önce siyasette gereklidir.

Seçimin kaybedilmesinin başta gelen sonuçlarından biri olan İYİ Parti yönetimi, iktidar trollüğüne devam ediyor. İYİ Parti, kendisine oy veren seçmenine ihanet etmeye ve yerel seçimde iktidar operasyonunun bir parçası olmaya hazırlanıyor.

Akşener ve İYİ Parti yönetimi bütün hesabını CHP ve solun başarısızlığı üzerine kurmuş görünüyor. CHP’nin yerel seçimi de kaybederse eriyeceğini ve dağılacağını varsayıyor. Böylece önce ana muhalefet sonra da iktidar olabileceğini sanıyor.

Akşener ve İYİ Parti’nin tutumunu AKP iktidarı da destekliyor. İYİ Parti yönetimi bu tezgaha düşüyor. Beni jurnalleyerek yalanın ve iftiranın bir parçası olan bazı İyi Parti yöneticileri, böylece AKP trollüğünü derinleştiriyor. İYİ Parti yönetimi belediyeleriAKP-MHP koalisyonuna vermeye hazırlanıyor. Ama başaramayacaklar. İYİ Parti Truva atı oluyor.

Yerel seçimler İYİ Parti olmadan da kazanılabilir. Çünkü İyi Parti’ye oy veren cumhuriyetçi ve sağ demokrat seçmen, bu kirli hesaba itibar etmeyecektir. Bu seçmen, Erdoğan ve Bahçeli yine kazansın diye İYİ Parti’ye oy vermedi. İttifak alanda, hayatın içinde kurulacak bu kez.

Akşener ve İYİ Parti, misyondan uzaklaştı. Merkez sağ havzadaki boşluğu dolduracak demokrat bir sağ parti olmadı. Güven vermedi, 6’lı masayı terk etmek kırılma noktasıydı. Akşener, iktidarı değil muhalefeti bölüyor. Plan, islamcı iktidara, sağcı ana muhalefet yaratmak.

Akşener’in, AKP-MHP iktidarı tarafından da desteklenen bu hesabı tutmayacak. Tam tersine bu ülkenin demokrasi güçleri yerel seçimlerin iktidar tarafından kazanılmasına izin vermeyecek. Bu kez biz kazanacağız. İYİ Parti de sandığa gömülecek.