Cumhuriyet Halk Partili yetkililer, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamasına ilişkin Milliyet gazetesine yaptığı değerlendirmelerde orta yolun bulunacağını düşündüklerini söyledi.

İplerin tamamen kopmadığını belirten CHP’li kurmaylar, "Erdoğan’a karşı olma hissi İYİ Parti seçmeninde çok kuvvetli. Yerel seçimde oy oranı değil, kazanılan belediye sayısının bir önemi var. Her iki ittifakta da büyük partiler çevresinde seçmen kümelenecektir. Tek başlarına girerlerse belediye kazanamazlar." dedi.

"BUNU BİR İNTİHAR OLARAK GÖRÜYORUM"

"Tek başına aday çıkartacak, hiçbir yerden belediye başkanı çıkartamayacak fakat CHP’nin adaylarına da kaybettirecek." yorumununda bulunan CHP’li bir yetkili, şu şekilde devam etti:

"Bunu bir intihar olarak görürüm. Bence biraz el yükseltmeye çalışıyor. İki amacı var bu çıkışın. Bir; parti içine mesaj var, parti içini konsolide etmeye çalışıyor. İkincisi de pazarlık payını, gücünü yükseltmeye çalışıyor."

Bahar Feyzan'dan bomba! Kemal Kılıçdaroğlu o isimle görüşecek Bahar Feyzan'dan bomba! Kemal Kılıçdaroğlu o isimle görüşecek

Bir müddet sonra aklı selimin hâkim olacağını ve bir ittifak masasının kurulacağını savunan CHP’li yetkili, “Şimdi partiler kendi iç sorunlarıyla ilgileniyorlar. CHP kurultayından sonra kasım ve aralık ayında iş birliği masası kurulur. Bence yerel seçimde ortaklık için kapıyı tam kapatmadı, yalnız sert örttü kapıyı. Biraz parti içine dönük mesajlar bunlar. Öbür türlü intihar olur." diye konuştu.