İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa'da yaptığı açıklamada CHP'ye yüklendi. CHP'li bazı isimlere gönderme yaparak "Arkadaşlarıma saygısızlık edeni çarparım. Hem de nasıl çarparım biliyor musunuz? Yüzlerini yere yapıştırırım yere." dedi.
Akşener, Bursa ziyaretleri kapsamında partisinin il teşkilatıyla bir araya geldi. Akşener, burada bir konuşma yaparak teşkilat üyelerine seslendi. Seçim sonuçlarına değinen Akşener, "İYİ Parti çalışmadı demek koskoca bir yalandır" ifadelerini kullandı.

"Yerel seçimlerde kaç kilo ettiğimizi göreceğiz"
Yerel seçimlerde her ilde ayrı aday için hazırlanacaklarını da söyleyen Akşener "Bu seçimlere her bir yerde tek başımıza girecek gibi hazırlanacağız. Bu netlikle söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini tarttıracağız, göreceğiz, paylaşacağız" dedi.

AK Parti'li Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa yapmak boynumuzun borcudur AK Parti'li Numan Kurtulmuş: Yeni bir anayasa yapmak boynumuzun borcudur

"Partime saygısızlık edeni çok fena çarparım"
Akşener CHP'li ve CHP medyasındaki bazı kişilerin İYİ Parti'ye yönelik eleştirilerine de yanıt verirken "Bize verilen oyla Sayın Kılıçdaroğlu'nun aldığı oyu ve diğer siyasi partilerin aldığı oyu toplayın işte bizim partimize oy verenlerin partililerimizin, seçmenimizin Sayın Kılıçdaroğlu'na gerçekten samimiyetle çalıştığını gösterir. Dolayısıyla bana canlarının istediğini söylüyorlar. Ben siyasetçiyim, talep edenim. Ona saygı duymaya gayret ediyorum ama partililerime, arkadaşlarıma saygısızlık edeni çarparım. Hem de nasıl çarparım biliyor musunuz? Yüzlerini yere yapıştırırım yere. Şimdi saygısızlığın, şımarıklığın son bulduğu bir döneme giriyoruz." dedi.

"Hatalardan ders çıkarıp asla tekrarlamayacağız"
Muhalefete tepki gösteren İYİ Parti Lideri Meral Akşener açıklamasında şunları kaydetti:

Seçim geçirdik. Seçimin sonuçlarıyla ilgili olarak suçlandık, kabulümdür. Bunun sorumlusu hepimiziz. O masada oturan 6 kişi ve 6 kişinin temsil ettiği kişidir. Ama şunu kabul etmiyorum. ‘İYİ Partililer çalışmadı’ demek koskoca bir yalandır. İYİ Parti'yi cezalandıranlar Sayın Kılıçdaroğlu’na da oy vermediler. Bize de. Bu hatalardan ders çıkarıp asla tekrarlamayacağız. Çünkü seçmen velinimettir.