Bakan Yerlikaya'dan flaş Diyarbakır ve Mardin kararı! 'İstiklal Marşı okutulmadı' Bakan Yerlikaya'dan flaş Diyarbakır ve Mardin kararı! 'İstiklal Marşı okutulmadı'

Seçime az bir zaman kala, partiler seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Çankaya ilçesinde Turan Güneş Bulvarı’nda esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Biri Gitsin Biri Gelsin

Bir dükkanda esnafın sandığa gitmeme kararını dile getirmesi üzerine Akşener, cumhurbaşkanlığı sisteminin partilere ittifakları dayattığını ifade etti. Akşener, "Mecbursun ittifak olmaya; ittifak olunca da kaybolup gidiyorsun, dilin kayboluyor, sizinle ilgili rekabet kayboluyor. 'Biri gitsin, biri gelsin' üzerinden bir sistem bu, düşmanlıklar üzerinden bir sistem. Bir tarafta 'Tayyip Erdoğan düşmanlığı', bir tarafta ‘CHP zihniyeti düşmanlığı.' O kadar enteresan bir şey ki bu; ama bunu bitirmemiz lazım. O manada bizi güçlendirin ki bu sisteme şapkayı koyup öne, böyle herkes baksın" şeklinde konuştu.

Bize Bir Şans İstiyorum

30 yıllık aktif politika yaptığının altını çizen Akşener, “Böyle din gibi bir siyasi ayrışma söz konusu değildi. Seçmen velinimet olmaktan çıktı. Siz velinimetsiniz. Bir seçim var. Hem Çankaya ilçe için hem de Ankara Büyükşehir için oy kullanacaksınız. Ben uzun uzun nutuk atmıyorum. Çünkü çok uzun bir süre zaten bu esnaf işini gezdik dolaştık, kamuoyuna mal etmeye gayret ettik. Bize bir şans istiyorum sizden. Bu yerel seçimlerde İYİ Parti güçlü çıkarsa sizin sesiniz çok daha güçlü duyulur. Geçtiğimiz dönemde size yönelik çalıştık. Bakın emeklilerle ilgili pek çok hatanın, kusurun düzeltilmesini dile getiren biziz. Bir şekilde bazıları düzeldi, bazı şeyler düzelmedi. Şimdi onları devam ettireceğiz. İktidar yerinde kalacak; ama biz güçlü çıkarsak iktidarı hoplatmaya devam edeceğiz, asabını bozmaya devam edeceğiz. Şimdi dolayısıyla güç istiyoruz" dedi.

Editör: Şevval Başçakır