AK Parti'de 'Istakoz krizi' büyüdü: Mücahit Birinci'den Şebnem Bursalı'ya sert tepki AK Parti'de 'Istakoz krizi' büyüdü: Mücahit Birinci'den Şebnem Bursalı'ya sert tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim çalışmaları kapsamında Muğla'daydı. Vatandaşlara hitap eden Akşener, Erdoğan'a seslenerek yeniden emeklilere zam çağrısında bulundu.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Bu seçim boyunca emeklileri konuştum ve Sayın Erdoğan'a seslendim. 2023 seçimlerine giderken herkes bol keseden söyledi. Şimdi bir emekli maaşı 10 bin liraysa 4 bin lira da kira verdiğini düşünün. 6 bin lirayla geçinebilmesi imkansız. Emekli Ağrı'da da Ortaca'da da aç. Şimdi bu sistemin içinde Sayın Erdoğan'a sesleniyorum; emeklilere seyyanen 11 bin lira para vereceksin. Bayram ikramiyesini 7 bin liraya çıkaracaksın, en düşük emekli maaşı da asgari ücret seviyesine getireceksin. Ekonominin esası emekli. İnsanımız aç Sayın Erdoğan, yandaşlarının vergi borçlarını silerken para var, Suriyelilere, Afganlılara para var. Emekliye mi yok? Vereceksin Sayın Erdoğan" dedi. Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 bin öğretmen ataması taleplerini de dile getiren Akşener, "Öğretmenleri atayacaksın Sayın Erdoğan. Atamıyorsan bütün öğretmenlerin oylarına talibim. Görün muhalefet nasıl yapılırmış."

Editör: Amine Ebrar