İYİ Parti lideri Meral Akşener, gazeteci Fatih Altaylı'nın YouTube kanalındaki yayına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Akşener'in açıklamasında seçimlere ilişkin sözleri ise gündeme damga vurdu.

Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun görev almasına ilişkin teklifin CHP'den geldiğini belirtti. Kendisinin onaylaması ardından 6'lı masada bu konu açıldığında herkesin şaşkınlıkla karşıladığını ifade eden Akşener "Öğrendim ki masadakilerin haberi yok bu işten" dedi.

Soylu'yu destekleyen Bahçeli'ye, Karamollaoğlu'ndan bomba geldi! Soylu'yu destekleyen Bahçeli'ye, Karamollaoğlu'ndan bomba geldi!

Yavaş ve İmamoğlu teklifinin kendisinden çıkmadığını, diğer liderlerin de CHP tarafından bilgilendirildiğini zannettiğini ifade eden Akşener'in konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"2 belediye başkanı bana geldiler, bu seçenekler onlardan geldi. Bu 2 belediye başkanının yardımcı olmalarını öneren ben değilim. Kemal Bey ve ben bu iki arkadaşı teyit ettik ve sonra öğrendim ki masadakilerin haberi yok bu işten"