Meral Akşener toplantıda olanları anlattı: Kılıçdaroğlu hiddetlenip ayağa kalktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Noter masasında olmayacağız' sözlerinden önce gerçekleşen son Altılı Masa toplantısında yaşananları anlattı. Akşener 'Kılıçdaroğlu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti.' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz. Noter masasında olmayacağız” sözleriyle altılı masadan ayrıldığını duyurmasının ardından yaşananları anlattı. Gazeteci Candaş Tolga Işık, Akşener'le görüştüğünü belirtti, Akşener'in açıklamalarını Twitter hesabından paylaştı.

Işık'ın paylaşımı şu şekilde:

Az önce İYİ Parti Genel Bşk @meral_aksener 'le konuştum. Son 6'lı Masa toplantısında yaşananları sordum, anlattı: "O güne kadar hiçbir şekilde Kemal Bey ya da başkası cb adayı ismi konuşulmamıştı. O gün masaya oturduk.

'KILIÇDAROĞLU HİDDETLENDİ'

Baktım ki benim dışımdaki herkesle Sn. Kılıçdaroğlu'nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış. Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey'in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim. Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim.

Sn Kılıçdaroğlu kabul etmedi bu önerime hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti. Ben de partime sormadan böyle bir karar veremem dedim. Siz imzalamayın o zaman biz imzalarız duyururuz deyince ben masadan kalkayım o halde dedim. Siz bilirsiniz dedi. Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN